Mata edukacyjna z zabawkami

Dzieci stymulować do rozwoju od samego urodzenia, gdyż ich mózgi są chłonne jak gąbki. Na początku poznają świat z perspektywy leżącej, na brzuszku, siedzącej, a na końcu stojącej. Na każdym etapie rozwoju można znaleźć ciekawe zabawki dla niemowląt.

Jak wyglądają maty baby mix?

mata baby mix z zabawkamiDziecko, które leży na plecach, może jedynie sięgać do różnych elementów rączkami i w ten sposób poznawać świat. Na tym etapie świetnie się sprawdzi mata baby mix z zabawkami, która została wykonana z miękkiej gąbki. Najlepsze są modele z pałąkami, gdyż dziecko jest stymulowane z każdej strony. Leżąc na plecach, może dosięgać do kolorowych zabawek zawieszonych na pałąku nad jego klatką piersiową, a kiedy leży na brzuszku, to podziwia kolorowe tło maty. Niektóre maty posiadają funkcję kojca, czyli brzegi są ze sobą łączona za pomocą rzep i tworzą w ten sposób zamkniętą przestrzeń dla dziecka. Nie musimy się obawiać, że maluch z niej wypadnie, albo wypełznie, bo ścianki około dwudziestocentymetrowe go zatrzymają. Mata świetnie stymuluje wzrok dziecka i zachęca do obracania główką, rozglądania się i ćwiczenia mięśni szyi. Nieco starsze maluchy chcąc zobaczyć co się znajduje do drugiej stronie maty baby mix, obracają się względem własnej osi, lub przewracają z pleców na brzuch. Dołączony pałąk doskonale pobudza odczucia sensoryczne, gdyż zabawki na nim zawieszone mają różne kształty i tekstury zachęcające do badania. Wszystkie dzieci lubią spędzać czas na macie, bo to dla nich świetna zabawa i możliwość poznania nowych rzeczy.

Mata edukacyjna baby mix jest polecana dzieciom od trzeciego miesiąca życia, a więc już od bardzo wczesnego etapu. Możemy je kupić w każdym sklepie z zabawkami, lub w internecie. Maty mają przeróżne rozmiary i wzory i nie są podzielone ze względu na płeć.