Modyfikacja motocykla sportowego

Koledzy motocykliści coraz częściej wspominali o tuningu maszyny do standardu zachodniego, bardzo nowoczesnego i zarazem mającego imponujące osiągi. Podrasowanie motoru do takiego standardu wymagało jednak ogromnego nakładu pracy i obeznanych mechaników, których nie mieliśmy w okolicy.

Profesjonalny tuning sportowych motocykli

tuning motocyklaNasze okoliczne warsztaty motocyklowe najczęściej zajmowały się bowiem dość podstawowymi modyfikacjami, oraz malowaniem motocykli na dość przeciętnym poziomie. Do wykonania większych modyfikacji należało więc zgłosić się do jednego z bardziej nowoczesnych warsztatów, zwłaszcza tych które były rekomendowane przez kolegów motocyklistów z całego kraju. Wizyta w takich warsztatach była bardzo opłacalna, gdyż jako jedyne wykonywały one tuning motocykla na poziomie profesjonalnym, i wykonywały dowolne modyfikacje na życzenie klienta. Nie była to zwykła wymiana części, jaka jest najczęstszą metodą tuningu, a profesjonalna modyfikacja i obróbka podzespołów maszyny tak, by ich osiągi były znacznie wyższe niż fabryczne, nawet jeśli owe części od początku przeznaczone były do motocykli tuningowanych. W profesjonalnych warsztatach można również zlecić wymianę plastików w motocyklu, malowanie osłon czy baku. Zmiana wyglądu maszyny jest bowiem niejednokrotnie ważniejsza niż podrasowanie osiągów, a w pełni spersonalizowany motocykl jest powodem do dumy dla każdego motocyklisty, i bywa często rozpoznawalny na każdym pokazie czy na zawodach.

Porządne warsztaty tuningu mogą podnieść dowolny motocykl do nowoczesnego, światowego standardu, zarówno pod kątem osiągów, jak i wyglądu. Najlepsze warsztaty są więc dobrze znane motocyklistom, gdyż bywają polecane każdemu posiadaczowi motocykla, który szuka fachowego warsztatu tunerskiego.