Montaż ogrodzenia na naszej działce

Wiele osób wynajmuje firmy do montażu ogrodzeń. Zanim jednak fachowcy przystąpią do tego należy przygotować teren. Następnie wykonuje się pomiary i planuje gdzie ma iść ogrodzenie. Dopiero po tym można przystąpić do montażu.

Montaż ogrodzenia wokół naszej działki

montaż ogrodzenia na działcePrzygotowanie terenu pod ogrodzenie panelowe wymaga tych samych czynności co każde inne. Teren powinien zostać oczyszczony z pozostałości, które utrudniałyby pracę a następnie wyrównany. Ogrodzenia szczególnie panelowe wymagają szczegółowego przemyślenia, rozmieszczenia oraz zaplanowania ostatecznego kształtu przed rozpoczęciem prac montażowych. Elementami wyjściowymi, od których należy zacząć są słupki narożne oraz początkowe. Jest to istotne, ponieważ nie mogą one ulec przesunięciu. Po przygotowaniu terenu oraz rozmieszczeniu ogrodzenia możemy przystąpić do montażu. Montażyści najpierw zaczynają od wykopania dołków pod słupki za pomocą specjalnego sprzętu. Następnie do osadzenia słupków przygotowuje się suchy beton. Przy ich osadzaniu należy pamiętać o tym, aby często sprawdzać czy słupki są w pionie. Kiedy beton zwiąże można przystąpić do montażu paneli. Montuje się je przy pomocy obejm. Do montażu należy używać tylko i wyłącznie nierdzewnych śrub i nakrętek, które zabezpieczają nasze ogrodzenie przed rozkręceniem go przez niechcianych intruzów. Można również zamontować takie ogrodzenie z podmurówką. Jednak trzeba dłużej czekać na zakończenie prac, ponieważ beton musi porządnie związać. Montaż ogrodzenia na działce nie jest prosty, dlatego powinniśmy korzystać z ofert firm zajmujących się tym.

Korzystając z usług firm mamy gwarancję, że nasze ogrodzenie jest prawidłowo zamontowane i nie rozpadnie się przy silnym wietrze lub gradzie czy śniegu. Fachowcy wykonujący swoją pracę posiadająą ogromną wiedzę na ten temat oraz doświadczenie.