Montujemy instalację LPG

 

Montaż instalacji gazowej to świetny sposób na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją naszego pojazdu. Jednak warunkiem jest dobrze dobrana instalacja LPG a także jak twierdzą niektórzy dość duże miesięczne przebiegi, ale nawet jeśli ktoś sporadycznie jeździ to koszt przejazdu będzie o połowę niższy niż w przypadku benzyny czy diesla.

Montaż instalacji LPG – warto czy nie?

montaż lpg w RzeszowieCena benzyny bardzo często pnie się w górę, dlatego serwisy, które zajmują się montażem instalacji gazowych nie mogą narzekać na brak klientów. Montując w swoim samochodzie „gaz” możemy sporo zaoszczędzić, jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto sobie wszystko dokładnie policzyć. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów instalacji z czego najpopularniejszą jest sekwencyjna, czyli z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ogromnym atutem tego typu instalacji jest bardzo precyzyjne działanie co wiąże się z bardziej zaawansowaną elektroniką niż w przypadku innych, starszych generacji instalacji gazowych. Jednak ten rodzaj montowany jest tylko w samochodach z najnowszymi silnikami benzynowymi. Ceny instalacji sekwencyjnych zaczynają się on 2000zł i mogą sięgać nawet 4500zł, ale na instalacji nie warto oszczędzać, ponieważ tani produkt może się okazać wadliwy i zamiast zaoszczędzić tylko stracimy pieniądze. Należy również pamiętać o tym, że montaż lpg w Rzeszowie powinien wykonywać doświadczony mechanik, ponieważ wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie w porządku z naszym samochodem i po drodze nic złego się nie stanie.

Niektóre osoby uważają, że montaż instalacji gazowych to strata pieniędzy, ponieważ auta szybciej się psują, ale to nie jest prawdą. Jeśli mamy zamontowaną dobraną instalację do naszego silnika to nic złego się nie stanie a samochód nie będzie psuł się częściej.