Na czym polega proces projektowania wnętrz?

Kupując lub remontując mieszkanie, każdy marzy o spójnym i estetycznym wnętrzu. Wiele osób śledzi trendy aranżacyjne, starając się dopasować wykończenie, wyposażenie i dekoracje do jednego stylu. Jest to jednak niełatwy i dosyć czasochłonny proces wymagający znajomości źródeł oryginalnych i wysokiej jakości elementów wystroju, dlatego lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. 

Projektowanie wnętrz – aranżacja i dekoracje

lublin kompleksowe projektowanie wnętrzNie każdy posiada zmysł artystyczny i wyobraźnię przestrzenną, żeby efektownie zaprojektować wystrój wnętrza. Skomponowanie mebli, oświetlenia i dodatków oraz dobranie odpowiedniego koloru ścian i podłóg to sztuka. Należy wziąć pod uwagę nasłonecznienie, rozkład i wielkość pomieszczeń w domu oraz gust właścicieli i stworzyć funkcjonalną przestrzeń w określonym budżecie. Miastem, w którym warto szukać profesjonalnych biur projektowych jest Lublin kompleksowe projektowanie wnętrz to najczęściej poszukiwana tam usługa. Proces aranżacji rozpoczyna się od wizji lokalnej i pomiarów budynku. Następnie proponowanych jest kilka wersji rozplanowania przestrzeni na podstawie wywiadu z klientem. Niezwykle istotny krok stanowi też zaplanowanie instalacji – położenie gniazdek czy punktów hydraulicznych pełni ogromne znaczenie dla funkcjonalności wnętrza. Najbardziej kojarzonym z projektowaniem wnętrz etapem jest wybór materiałów i wyposażenia, gdzie klient na bieżąco wyraża swoją opinię na temat proponowanych płytek, farb czy dekoracji ściennych. Końcowy etap stanowią rysunki techniczne i kosztorys, a także bardziej obrazowe wizualizacje 3D. 

Projektowanie wnętrz to kompleksowy proces, bo polega na przełożeniu wizji klienta na papier i późniejszemu zrealizowaniu jej w rzeczywistości. Profesjonalna firma projektowa nie tylko przygotowuje wszelkie niezbędne plany i wybiera wyposażenie, ale też nadzoruje proces realizacji inwestycji. Nadzorowana jest zgodność zamówień i efektów z planem.