Najbardziej polecane wersje klawiatur

 

Zdecydowana większość osób posiada w swoim domu klasyczną klawiaturę membranową. Działa ona w bardzo prosty sposób, który nie jest udoskonalany w zasadzie od początku istnienia takich klawiatur. Uznano, że nie ma sensu zmieniać czegoś co świetnie działa. Dopiero na przełomie ostatnich kilku lat się okazało, że klawiatury te można zastąpić ciekawszymi rozwiązaniami. 

Najlepsze klawiatury na rynku

klawiatury mechaniczne podświetlaneOsoby, które bardzo dużo piszą lub też poświęcają swój wolny czas na granie w gry komputerowe często są niezadowolone z tego, że używają klawiatur membranowych. W takich klawiaturach interakcja użytkownika z komputerem wygląda w taki sposób, że pod przyciskami na klawiaturze znajduje się gumowa membrana. Po wciśnięciu przycisku wywiera ona nacisk na układ scalony, który wysyła odpowiednią informację do komputera. Osoby bardziej wymagające odczuwają jednak pewien dyskomfort związany z użytkowaniem takich klawiatur. Jest on związany oczywiście z czasem reakcji. W związku z tym takie osoby by pracować bardziej komfortowo decydują się na zakupienie klawiatur mechanicznych. Szczególnie dużą popularnością od paru lat cieszą się znakomite klawiatury mechaniczne podświetlane. W tego typu klawiaturach mamy do czynienia ze przełącznikami, które znajdują się dosłownie pod każdym przyciskiem. Dzięki nim komunikacja użytkownika z komputerem jest o wiele szybsza. Przełączniki te znacznie wpływają na czas reakcji po wciśnięciu klawisza.

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w klawiatury mechaniczne to może być naprawdę świetny pomysł dla każdego kto spędza sporo czasu przy komputerze. Najbardziej tyczyć się to może oczywiście graczy. W ich przypadku sprawna interakcja jest jedną z kluczowych kwestii. Należy jednak pamiętać, że zakup takiej klawiatury będzie wiązał się z poniesieniem większych kosztów niż przy kupnie klawiatury membranowej.