Najlepsze mleko dla dzieci

Narodziny dziecka są przełomowym momentem dla mamy, ale także dla taty. Od tego czasu ich każdy dzień będzie wyglądał zupełnie inaczej, ponieważ na pierwszym miejscu będą potrzeby dziecka, czyli karmienie, usypianie i kąpiel.

Jakie mleko piją wcześniaki?

mleko dla wcześniakówZdecydowana większość dzieci rodzi się w terminie, czyli w okolicy czterdziestego tygodnia lub nieco później. Jednak nie brakuje też maluchów, które rodzą się przed terminem i są uznawane za wcześniaki. Za wcześniaki są uważane dzieci, które rodzą się w wieku między dwudziestym drugim a trzydziestym siódmym tygodniem życia, a więc znacznie przed terminem. Jeżeli są w szpitalu, to przeważnie są karmione przez sondę, natomiast w domu można je karmić już mlekiem modyfikowanym lub własnym, jeżeli nie ma przeciwwskazań. Bywa, że organizm wcześniaka nie produkuje jeszcze lizyny, która odpowiada za zamianę laktozy w przyswajalne składniki i wtedy maluch musi pić mleko dla wcześniaków, które kupimy w aptekach. Jego skład jest wolny od laktozy oraz zawiera idealnie dobrane składniki w proporcjach odpowiadającym wymaganiom tak małych dzieci. Jego stosowanie jest takie samo jak zwykłego mleka modyfikowanego, czyli rozpuszcza się odpowiednia porcję proszku w wodzie, miesza i podaje dziecku w butelce. Ważne, aby temperatura mleka wynosiła około trzydzieści siedem stopni Celsjusza, gdyż jest ona optymalna. Takim mlekiem karmi się maluchy przeważnie do momentu, aż ich rozwój wyrówna się z rówieśnikami lub zaleci inaczej lekarz pediatra.

Wybór mleka modyfikowanego nigdy nie powinien być na własną rękę, ponieważ różne jego rodzaje mają odmienne składy. żeby nie zaszkodzić dziecku, a jedynie pomóc, koniecznie powinien o tym zadecydować lekarz. Tym bardziej jeżeli chodzi o mleko dla dzieci urodzonych przedwcześnie.