Najlepszy kocyk dla dziecka

Kompletowanie wyprawki dla dziecka nie jest prostym zadaniem i przeważnie spoczywa ono na barkach przyszłej mamy. Nie mniej jednak kobiety robią to z przyjemnością, gdyż doskonale się odnajdują w poszukiwaniu rzeczy dla maluszka.

Czy kocyki są niezbędne w wyprawce?

ciepły kocyk maluchaNarodziny dziecka są z pewnością przełomowym momentem w życiu każdej kobiety pod każdym względem. Nie mniej jednak na tą chwilę, większość mam przygotowuje się już w czasie ciąży, aby na czas skompletować wszystko, co będzie potrzebne od narodzin. Przede wszystkim są to ubranka w najmniejszych rozmiarach, butelki ze smoczkami, łóżeczko i wózek. Jednakże to nie wszystko, bo konieczne jest jeszcze wyposażenie łóżeczka, które nie może być byle jakie. Głównie z tego względu, że dziecko, przez pierwsze miesiące swojego życia, spędza sporo czasu w łóżeczku, zatem to co się w nim znajduje, musi być dla niego przyjazne. Poza materacem i pościelą, ważny jest ciepły kocyk malucha, który może być alternatywą dla kołderki. W sprzedaży możemy znaleźć kocyki o różnych rozmiarach, ale co ważniejsze, wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są bawełniane, które mogą, ale nie muszą posiadać wypełnienie. Innym rodzajem są dwustronne kocyki minky, które skradły serca wielu mam. Z jednej mają delikatną bawełnę, która świetnie chłonie nadmiar wody, a z drugiej ciepły i nieprzepuszczający powietrza polar miny. Dzięki takiej kombinacji, jeden kocyk może służyć w ciepłe i chłodniejsze dni. Jeżeli zależy nam na najwyższej jakości, to warto postawić na kocyk bambusowy.

Jak widać, wybór kocyków dla niemowląt jest bardzo duży. Do tego dochodzi jeszcze kolor i ewentualny fason, których jest równie wiele. Z powodzeniem za niecałe czterdzieści – pięćdziesiąt złotych można kupić ciekawy kocyk pasujący do każdego łóżeczka.