Najlepszy sposób na podparcie tarasu

 

Niektórzy z nas pamiętają jeszcze czasy, że budowa czegokolwiek wiązała się z bardzo trudnym dostępem do materiałów budowlanych oraz trwała bardzo długo. Nawet dobudowa zwykłego tarasu była problematyczna. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie ma już z tym problemu, a konstrukcję tarasową możemy dobudować do swojego domu w ciągu jednego dnia.

Wsporniki pod taras

podkładka tarasowaObecnie prawie nikt nie używa do wybudowania tarasu cementu, betonu i pustaków, najpopularniejszym materiałem budowlanym dla tego typu konstrukcji jest drewna i metal. Podstawki tarasowe świetnie spełniają funkcję murowanych filarów podtrzymujących płytę tarasową. Dzięki nim większość przestrzeni umieszczonej pod płytą tarasową jest wolna, dzięki takiej konstrukcji możemy poprowadzić tamtędy np. przewody sieci uzbrojenia terenu i mieć do nich bardzo łatwy dostęp. Podkładka tarasowa wykonana jest z bardzo wytrzymałego metalu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na korozję. Opierając swój taras na takich podstawkach, możemy mieć pewność, że będzie on dobrze utrzymywany przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Podstawki posiadają regulację, co pozwala na wyregulowanie wszystkich z nich do jednego poziomu, nawet na dość nierównym podłożu. Regulacja jest zazwyczaj w granicach kilkunastu centymetrów, więc mamy dość duże pole do manewru. Podstawki rozstawiane są co około pięćdziesiąt centymetrów od siebie pod głównymi belkami nośnymi całej konstrukcji tarasu.

Tego typu wsporniki posiadają na tyle duży udźwig, że bez problemu utrzymują całą konstrukcją tarasu oraz wszystko to, co się na nim znajduje. Ich montaż jest bardzo prosty. Koszt zakupu jednej podstawki to około dwudziestu złotych. Za tę niewielką kwotę możemy znacznie przyśpieszyć cały proces budowlany tarasu i zaoszczędzić sobie mnóstwo pracy.