Narzędzia do polerowania samochodu

Polerowanie lakieru jest procesem mającym na celu usunięcie jego wierzchniej warstwy, która jest porysowana oraz utleniona, w celu doprowadzenia pozostałej powłoki do gładkości oraz połysku. Wiele firm oferuje przeprowadzenie tego zabiegu, jednak jest on naprawdę kosztowny. Jeśli jednak odpowiednio się przygotujemy, polerowanie samochodu możemy wykonać samodzielne we własnym garażu.

Zastosowanie polerski Dual Action

polerka dual actionElementem niezbędnym do wykonania prawidłowego polerowania jest polerka. Rynek oferuje nam bardzo wiele możliwości, które różnią się między sobą głównie budową głowicy oraz przeniesieniem napędu talerza oporowego do którego zamontowane są pady polerskie. Z pewnością godną uwagi ostatnimi czasy jest polerka dual action, której najważniejszą zaletą jest łatwość prowadzenia po lakierze, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka uszkodzeń oraz niskiej temperatury powierzchni podczas pracy. Sprawia to, że polerka tego typu polecana jest głownie osobom niewprawionym. Ryzyko powstania jakichkolwiek uszkodzeń nawet w rękach osoby, która wykonuje polerowanie po raz pierwszy, jest minimalne. Sama polerka pracuje w trybie orbitalnym, z kolei jej ruch rotacyjny wymuszony jest przez oscylację. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że jej zastosowanie nie jest tak efektowne jak w przypadku innych polerek. Jeśli jednak zarysowania na powierzchni naszego samochodu nie są zbyt duże, sprawdzi się ona doskonale. Możemy ją również wykorzystać na ostatnim etapie, gdzie sprawdzi się jako wykończenie lakierowanej powierzchni, a nawet w przypadku nałożenia wosku bądź politury.

Sama polerka dual action zbiera pozytywne opinie nie tylko wśród osób początkujących, ale również wśród profesjonalistów. Jeśli nigdy nie mieliśmy styczności z polerowaniem, zdecydowanie sprawdzi się ona doskonale w przypadku pierwszego razu. Jej zastosowanie w pierwszej kolejności z pewnością zredukuje szanse na błąd, kiedy sięgniemy po inne urządzenia.