Nauka efektywnego śpiewania

Jestem trenerką śpiewu. Uczę też emisji głosu. Prowadzę zajęcia w swojej szkółce śpiewu. Przyjmuję zazwyczaj małe dzieci. Uczestnicy zajęć chętnie biorą w nich udział i zachwalają sobie moje zajęcia. Zależy mi na tym, by nauczyć ich ładnie śpiewać. Teraz chcę prowadzić zajęcia również dla dorosłych. Będzie to dla mnie nowe doświadczenie. Już nie mogę się doczekać tych zajęć dla dorosłych osób. 

Lekcje śpiewania dla dorosłych

efektywne lekcje śpiewu warszawaPostanowiłam, że rozpocznę zapisy, na naukę śpiewu dla dorosłych. Zapisów można dokonywać tylko i wyłącznie przez Internet. Stronę internetową można znaleźć, wpisując: efektywne lekcje śpiewu warszawa. Jest tam specjalna zakładka, gdzie można wypełnić formularz. Przyjętę zostaną te osoby, które uiszczą opłatę wstępną. Po dziesięciu dniach miałam już zapisanych dwanaście osób. Podzieliłam ich na dwie grupy. Takie mniejsze grupy łatwiej jest uczyć. Na pierwszych zajęciach poprosiłam swoich podopiecznych, aby spróbowali zaśpiewać mały fragment wybranej przeze mnie piosenki. U niektórych osób widzę potencjał, a z niektórymi trzeba będzie dłużej popracować. Staram się ich uczyć śpiewać z przepony. Muszę ich nauczyć również oddychać podczas śpiewania. Zauważyłam, że niektórzy mają z tym spory problem. Ważne przy tym jest to, by stale powtarzać jedne dźwięki, gdy to opanują możemy przejść do nieco wyższych dźwięków. Na razie moi uczniowie wychodzą z zajęć zadowoleni.

Nauka śpiewu idzie coraz lepiej. Moi uczniowie są bardzo posłuszni. Wykonują ćwiczenia, które im zadaję. Proszę ich jeszcze, aby ćwiczyli w domu. Słyszałam od niektórych uczniów, że jeszcze są chętni, by przyjść do mnie na zajęcia. Bardzo się z tego powodu cieszę, ale kolejne zapisy zrobię dopiero za miesiąc. Na razie muszę się skupić na tych uczniach, których mam obecnie. Mam naprawdę zdolnych uczniów.