Niewidzialna folia ochronna

Stan karoserii w dużej mierze zależy od jakości lakieru, sposobu oraz użytkowania pojazdu. Powłoka lakiernicza nie lubi silnych środków chemicznych, promieniowania słonecznego, mrozu czy śniegu, dlatego tak trudno utrzymać ją w dobrym stanie.

W jaki sposób zabezpieczyć lakier na karoserii?

folie ochronne bielsko białaNowe pojazdy przeciętnie przez kilka lat mają powłokę lakierniczą w stosunkowo dobrym stanie, bez widocznych z daleka uszkodzeń. Jednak w końcu pojawią się na niej powierzchowne, a nawet głębokie zarysowana i odpryski, które będą wymagały ponownego malowania pojazdu lub renowacji lakieru. Możemy tego uniknąć, poprzez zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia lakieru jeszcze na etapie, kiedy jest wolny od uszkodzeń. Mogą to być folie ochronne Bielsko Biała jest miastem, w którym działają trzy warsztaty zajmujące się przyklejaniem takich zabezpieczeń. Jest to jedna z metod ochrony lakieru przed uszkodzeniami, która daje trwałość na pięć lat. Jest to jedyna bezinwazyjna metoda ochrony powierzchni karoserii posiadająca zdolność do samoregulacji. Czas wykonanie takiej usługi to od jednego do trzech dni roboczych. Stosowana folia ma niewielką grubość, ale za to jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu chroni lakier przed zarysowaniami, otarciami, odpryskami czy przebarwieniami. Jeżeli już decydujemy się na taką formę zabezpieczenia, to warto szukać sprawdzonych firm, które stosują folie najwyższej jakości, ponieważ zdarzają się takie, które pod wpływem promieni słonecznych żółkną i pękają.

Folia ochronna idealnie przylega do powierzchni karoserii, przez co nie jesteśmy w stanie dostrzec jej obecności. W razie pojawienia się zarysowania, folia samoczynnie się naciąga pod wpływem ciepła lub gorącej wody i zakrywa jej uszkodzony fragment, co jest fenomenem.