Niezawodna opona rowerowa

Rowery to, zwłaszcza w dużych miastach, bardzo popularny środek transportu i nie tylko wśród młodych ludzi. Pokonywaniu trasy do pracy czy też na uczelnię, sprzyjają również, nieustannie rozwijane i nowo powstające, ścieżki rowerowe.

W które opony warto zainwestować?

tania opona rowerowa 29Gdy kupujemy rower, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na to, jak jest wyposażony. Wszak różnice w cenach poszczególnych marek bywają niewielkie, ale w wyposażeniu – ogromne. Oczywiście ważny jest każdy element, pamiętajmy jednak, że są takie, które eksploatują się znacznie szybciej od pozostałych. Najlepszym tego przykładem są opony, wszak to one mają kontakt z różnego rodzaju podłożem i to na nich, koniec końców, spoczywa ciężar prowadzącego pojazd. Dlatego też warto wiedzieć, że, pomimo iż ten element wyposażenia zużywa się najszybciej, tak można to ograniczyć poprzez zakup optymalnie dopasowanego ogumienia. Dobrym tego przykładem jest tania opona rowerowa 29 cali, jaką można zakupić w każdym dobrym sklepie internetowym. Znaczy, można również kupować w stacjonarnych, natomiast wówczas należy się liczyć ze znacznie mniejszym wyborem i o wiele wyższymi cenami. Pamiętać również trzeba, że opony 29-calowe są w ofercie każdego dobrego producenta, toteż ich ceny różnią się w zależności od ich renomy. Niemniej jednak, najtańsza opona rowerowa w rozmiarze dwudziestu dziewięciu cali, to wydatek, raczej nie większy, niż dwadzieścia – trzydzieści złotych.

Producenci opon stosują bardzo wiele rozwiązań, mających wyróżnić ich zamysł technologiczny. Mowa tu o specjalnej, niechlapiącej, konstrukcji bieżników czy też wyjątkowym profilu, mającym za zadanie zmniejszać opory toczenia do minimum. Jakby nie było, możemy też postawić na standardowe, nieco mniej nowoczesne, ale porządne ogumienie.