Niezwykłe pobudzenie dzięki konopi rodem z Maroko

Marihuana to roślina, która od dawien dawana rosła na ziemi. Pierwsze wzmianki, datuje się na około 6 tysięcy lat przed naszą erą, jednakże nie była ona używana w tych samych celach jak ma to miejsce dziś. Co zaskakujące, w zależności od miejsca pochodzenia, konopie mogą prezentować różne efekty. 

Daj się ponieść efektom Purple Moroc’a 

purple marocOdmiana Purple Maroc swoje oryginalne korzenie posiada w surowych i wysokich marokańskich górach. Region ten jest charakterystycznym miejscem dla występowania wysoce odpornych na ciężkie warunki pogodowe gatunków Marihuany. Odmiana, o której mowa jest krzyżówką Purple power i Maroc. Po pierwszym z przodków odziedziczyła ona charakterystyczny, fioletowy kolor kwiatów oraz wysoką produktywność oraz efektowność plonów. Maroc z kolei odpowiada za przystosowanie rośliny do uprawy w klimacie umiarkowanym, które charakteryzuje się krótkim i nie zbyt ciepłym latem. Co ważne, odmiana ta jest również wysoce odporna na okresy obfitych opadów deszczu czy długotrwałe susze. Gdyby uprawa konopii w Polsce była legalna, to Purple Maroc byłaby idealną rośliną do hodowli w naszym klimacie. W jej genotypie minimalnie dominuje Indica, jednakże, dzięki wysokiej zawartości THC oraz domieszce sativy, fioletowe kwiaty są w stanie wprowadzić nas w stan euforii i szczęścia. Jej właściwości zostały również docenione w terapiach, ponieważ szczep ten często jest używany jako medyczna marihuana. 

Odmiana konopii indyjskiej pochodząca z Maroka jest wprost stworzona do upraw w nieco chłodniejszym klimacie. Jej wysoka odpornośc na temperaturę oraz bardzo zadowalające efekty hodowli i konsumpcji zostały docenione przez hodowców. Wartością dodaną z pewnością jest również jej unikalny, fioletowo-purpurowy wygląd kwiatów oraz intensywny zapach.