Nowoczesne, industrialne lofty

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się mieszkania w stylu loft. Dla wielu z nas może wydawać się dziwnym fakt, iż ktoś może mieszkać w miejscu, w którym kiedyś była hala produkcyjna. Nie jest to jednak nic uwłaczającego, gdyż tego typu lokale są coraz bardziej nowoczesne i modne, a dodatkowo odpowiednio przygotowane pod zamieszkanie.

Piękne i modne mieszkania loftowe

soft loftPostęp technologiczny pojawił się również w branży budowlanej, gdzie zaczęto wykorzystywać różnorodne przestrzenie, aby było nie tylko modnie, ale również klimatycznie. Dlatego powstają w ostatnim czasie lokale zaliczane do kategorii soft loft, czyli lokali, które są albo faktycznie lokalami poprodukcyjnymi albo mają to imitować. Są one bardzo przestronne i otwarte, a także cechują się dużą ilością okien, więc dla osób lubujących się w roślinach będzie to idealny wybór. Dodatkowo bardzo często wybiera się białe ściany albo gołą cegłę, aby podkreślić charakter miejsca. To nowoczesne i industrialne przestrzenie z wykorzystaniem dużej ilości surowych materiałów, metalowych rurek i poręczy, a także szkła. Mimo to wyglądają na bardzo przytulne i gotowe do zamieszkania nawet przez większą rodzinę. Warto jednak wpierw zastanowić się czy jesteśmy fanami otwartej przestrzeni, ponieważ to bardzo istotna cecha tego typu mieszkań. Dla wielu osób będzie ogromną zaletą, a inne osoby stwierdzą, że potrzebują podziału na pokoje dla wygody.

Gdy zastanawiamy się nad tym jak mogą wyglądać przestrzenie loftowe to przede wszystkim pamiętajmy o dużej otwartości. Każdy dom cechuje się innymi dodatkami w zależności od mieszkańca, jednak loft ma trzy główne cechy. Brak ścianek działowych, duże okna i dużo surowych ścian i poręczy. To ciekawy wygląd, do którego trzeba przywyknąć.