Odkurzacze do basenu – czy warto?

 

Baseny stają się coraz bardziej popularne. Niemałe zainteresowanie pływaniem i zabawami w wodzie powoduje, że powstaje coraz więcej punktów publicznych. Oprócz basenów miejskich, również bardzo wiele osób decyduje się na wybudowanie lub postawienie basenu w swoim własnym, przydomowym ogrodzie. Jak odpowiednio dbać o taki basen?

Jaki odkurzacz basenowy będzie najlepszy?

odkurzacz do dna basenu z pilotemPosiadanie własnego basenu to przede wszystkim ogrom zabawy oraz długie godziny spędzone na pływaniu czy relaksie. Jednak, aby basen zachował swój stan oraz wygląd, należy odpowiednio o niego dbać. Jednym z niezbędnych urządzeń, które pomoże nam utrzymać nasz basen w czystości, jest odkurzacz. Pozwoli on na dokładne umycie ścian oraz podłoża basenu, usunie także pływające odpadki z wody. Dzięki niemu pozbędziemy się na przykład liści z drzew czy piasku. Użycie odkurzacza do basenu spowolni rozwój glonów, oczyści wodę przez co kąpiel tam będzie bardziej bezpieczna oraz higieniczna. Istnieje kilka różnych typów odkurzaczy, na przykład akumulatorowe, ręczne czy automatyczne. Ręczne sprawdzą się w przypadku małego basenu. Do dużego lepszy jednak będzie automatyczny odkurzacz do dna basenu z pilotem, czyli tak zwany robot basenowy. Sprawdzi się zarówno do basenów podziemnych, jak i tych naziemnych. Wystarczy umieścić sprzęt w wodzie i on sam oczyści cały basen z nieczystości w ciągu kilku godzin. Można też sterować nim przy pomocy dołączonego pilota. Po takim zabiegu od razu możemy znowu zażywać kąpieli.

Każdy posiadacz basenu wie, jak ważne jest dbanie o niego, aby można było korzystać z kąpieli przez co najmniej kilka sezonów. Świetnym rozwiązaniem jest zakupienie odpowiedniego odkurzacza basenowego. Ten ręczny sprawdzi się do czyszczenia małych basenów, do większych lepszy będzie automatyczny odkurzacz na pilota, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo czasu.