Okna PCV czy drewniane?

Około 10 lat temu przeżywaliśmy wielki boom związany z oknami pcv, cena ich stała się przystępna, spółdzielnie mieszkaniowe zaczęły zwracać część poniesionych wydatków związanych z ich wymianą. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, w każdym mieście powstawało wiele firm zajmujących się sprzedażą i montażem okien pcv.

Żaluzje nadadzą oknu charakter

żaluzjeI jak to czasami bywa w wielu przypadkach firmy te nie przetrwały nawet roku, ogromna popularność okien pcv przyciągnęła również wielu oszustów, ludzie płacili zaliczki zachęceni bardzo dobrą ceną, po kilku tygodniach właściciele firmy znikali wraz pieniędzmi. Oczywiście zdarzały się także przypadki wstawiania okien pochodzących z rozbiórek z terenów Niemiec czy Francji. Problem był z montażem tego typu okien, montażyści byli czasami zatrudniani bez doświadczenia, a po krótkim przeszkoleniu teoretycznym zakładali okna popełniając masę błędów. Najpopularniejszym błędem było krzywe wstawienie okien, wszelkiego rodzaju uszkodzenia i porysowania okien pcv. Sporo osób zamawiało również wraz z oknami pcv rolety wewnętrzne, wtedy montowane do ramy okna, co również skutkowało uszkodzeniami samego okna. Co się zmieniło po wielkim boomie rynku? Oczywiście na rynku zostało mało firm zajmujących się sprzedażą i montażem okien. Lata doświadczeń z użytkowaniem pokazało, że owszem są to dobre okna, ale musimy uważać ze zbytnią szczelnością takich okien. Ogromną zaletą jest też to, że dobrym rynek okien drewnianych w Lublinie znacznie ewoluował, okna drewniane jakością i trwałością wykonania potrafią przewyższyć okna pcv. Dzięki korzystnemu rynkowi powstały w Polsce fabryki zajmujące się produkcją okien pcv, już nie ma potrzeby importować okien z zachodu Europy. Również bardzo poprawił się sposób montażu okien, wielu montażystów nabrało odpowiedniego doświadczenia, błędy zdarzają się, ale już nie w takiej ilości. Z rynku prawie zniknęły żaluzje, jako relikt przeszłości nie pasują do obecnych wnętrz.

Rolety wewnętrzne oczywiście nadal są popularne, znacznie poprawiła się ich jakość, mamy rolety, które montuje się bezinwazyjnie, mamy rolety kasetowe w prowadnicach, rolety dzień-noc, rolety mini, plisy a nawet rolety przeznaczone do okien połaciowych.