Opieka nad osobami starszymi i trudna decyzja

Pewnego dnia cała moja rodzina dowiedziała się o chorobie babci. Ona zawsze cieszyła się doskonałym zdrowiem i nigdy jej nic nie dolegało. Niestety diagnoza lekarza stwierdziła, że babcia będzie miała większe zaniki pamięci i wkrótce może przestać nas pamiętać.

Opieka nad osobami starszymi w domu opieki jest profesjonalna

opieka nad osobami starszymiNie wiedzieliśmy co mamy zrobić, ponieważ każdy z nas pracował i nikogo nie było w domu. Na dodatek takie zaniki mogły wkrótce doprowadzić do jakiejś tragedii. Babcia mogłaby zapomnieć wyłączyć kuchenki lub przypadkiem zalać mieszkanie. Ona również pamiętała coraz mniej i sytuacja stawała się coraz gorsza. Niestety nie było na to leku. W gabinecie naszego lekarza powiedziano nam, że jest jeszcze inne wyjście, a mianowicie prywatny dom seniora w Bydgoszczy. Na początku nie chcieliśmy nawet słyszeć o takim rozwiązaniu. Nie oddalibyśmy naszej babci w obce miejsce. Niestety ewidentnie nie dawaliśmy sobie rady i musieliśmy sobie jakoś poradzić. W internecie przeczytałam, że taki dom seniora nie jest wcale złym rozwiązaniem, który świadczy o samolubnym podejściu. Po prostu nie które sytuacje są nie do rozwiązania i należy poszukać jakiegoś innego sposobu. Ostatecznie przekonała nas oferowana przez ośrodek profesjonalna opieka nad osobami starszymi pod względem medycznym. Podobno stała obecność pielęgniarek oraz innych wykwalifikowanych osób stawała się bardzo ważna.

Miałam tylko nadzieję, że babcia będzie miała trochę lepsze warunki. Zamówiliśmy dla niej ulubione posiłki i odwiedzaliśmy ją po kilka razy w tygodniu. Po około pół roku całkowicie nie wiedziała gdzie jest i co robi. Nie rozpoznawała dosłownie nikogo.