Orientacja w okablowaniu

Każdy z nas lubi porządek, a nie jedna osoba lubi być przy tym zorganizowana. Niestety dziś w dobie rozwijającej się technice, potrzebujemy więcej pomysłów na zorganizowanie. Często mamy tak wiele kabli podpiętych pod urządzenia, że trudno się zorientować który kabel jest od którego sprzętu.

Tabliczki opisowe zawieszane na kable

tabliczki opisowe na kableW dobie rozwijającej się techniki, nie jedna osoba może mieć problem z kablami. Często mamy problem przede wszystkim z ich odróżnieniem kiedy znajdują się obok siebie, a dążenie po nich po przysłowiowej „nitce do kłębka” jest nieraz bardzo czasochłonne. Dlatego warto zakupić tabliczki opisowe na kable. Dzięki nim prosto i skutecznie oznaczymy nasze kable. Tabliczki najbardziej sprawdzą się w firmach oraz większych przedsiębiorstwach jako oznaczenie kabli oraz wszelkich przewodów. Sprawdzą się również w gospodarstwach domowych.  Tabliczki są wykonane z laminatu, na którym drukuje się nazwę z urządzeniem do którego dany kabel prowadzi. Dzięki temu nie będziemy mieli problemu z odróżnieniem, czy dany kabel jest kablem prowadzącym do anteny czy może telewizora. Laminat z którego wykonane zostały tabliczki, jest odporny na ścieranie oraz na działanie warunków atmosferycznych, dlatego może być stosowany nawet na zewnątrz. Są dostępne w różnych kolorach. Dzięki elastyczności tabliczki, łatwo jest ją również zamontować, za pomocą zaciskowych opasek przeznaczonych do kabli, tak zwane trytytki. Należy przełożyć opaskę przez otwory w tabliczce a następnie zacisnąć ją na kablu. W montażu mamy wolną rękę co do wyboru czy zamontujemy ją w poprzek kabla czy wzdłuż.

Dzięki tabliczką to kabli możemy w prosty, szybki i skuteczny sposób oznaczyć przewody telekomunikacyjne, elektryczne, energetyczne a także zwyczajne kable nie tylko w firmie , ale także w domu. Dzięki temu od razu będziemy zorientowani który kabel jest od jakiego urządzenia. Najlepiej zamówić je w wersji wykonanej laserowo, by mieć gwarancję nieścieralności.