Piękne kraobrazy i polskie wino

Szukając pomysłu na spędzenie romantycznego weekendu z małżonką natrafiłem na niezwykłe miejsce w Polsce, które oczarowało mnie nie tylko ze względu na swój unikalny krajobraz, ale także ze względu na plantację winogron.

Cudowny smak polskich win

wina polskieZ samego ranka w piątek wyruszyliśmy w podróż na Śląsk. Bardzo podobała nam się jesienna aura za oknem samochodu. Żona, tak jak i ja, była zaskoczona, że zabieram ją do miejsca, gdzie produkowane są wina polskie. Łatwo zauważyliśmy zmieniające się widok: pola winogron i niezwykle malowniczy wulkaniczny krajobraz. Położone na tym terenie winnice, nie były tak ujmujące, jak te we Francji czy Hiszpanii, ale miały swój polski urok. Zatrzymaliśmy się w jednym z przydrożnych lokali, gdzie również znajdowało się muzeum wina. Podziwiać mogliśmy sposoby obróbki winogron oraz maszyny, które z czasem przejęły pracę przy produkcji wina. Jedną z sal, która zrobiła na nas wielkie wrażenie była niewielka piwniczka z wielkimi beczkami win polskich. Leżały jedne obok drugich, wciśnięte w ciemne i mroczne pomieszczenie. Do tego w powietrzu można było czuć zapach fermentacji winogron. Coś magicznego. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy degustacją produkowanego tam wina. Wśród nich były białe i czerwone. Każde z nas zdecydowało się na poznanie zupełnie innych smaków. Wina polskie różniły się tym, od tych z zagranicy, że wytwarzane są tylko na rynek krajowy. Dlatego też winnica ta miała swój urok, który urzekł nas obojga. Do wina serwowano zakąski w postaci różnych serów oraz krakersów. Dzięki temu, mogliśmy doskonale zasmakować się w różnych smakach i aromatach wina. Naszą wizytę w winiarni zakończyliśmy niewielkimi zakupami, zaopatrując się w różnorakie wina polskie. 

Żona do dzisiaj wspomina ten wyjazd na Śląsk. Spędziliśmy tam wspaniały weekend w pięknej scenerii i odkryliśmy, że Polska ma wiele do zaoferowania. Nie są to tylko cudowne krajobrazy, ale także przepyszne wina.