Podświetlane szkło w kuchni – dom przyszłości

Nowością na polskim rynku w dziedzinie dekoracji ścian w kuchniach, łazienkach, biurach, pomieszczeniach reprezentacyjnych itp. są szklane panele podświetlane. Nigdy wcześniej szkło w kuchni nie wyglądało tak atrakcyjnie! Opracowano technologię produkcji równomiernego podświetlania obrazu bez względu na wymiar panelu. Całość jest zamknięta w ramce o grubości 20 mm.

Różne sposoby podświetlania szkła w kuchni

szkło w kuchniRozróżniamy kilka rodzajów podświetlanych paneli i są to panele z podświetleniem tylnym (pełnym) – w ramce aluminiowej o grubości 20 mm, podświetlenie wykonane jest z diod LED, wydruk zdjęcia w technologii UV, odporne na zarysowania oraz wysoką temperaturę i bardzo łatwe w utrzymaniu czystości; panele z podświetleniem krawędziowym, czyli wykonane są na bazie profili aluminiowych wewnątrz których umieszczane są diody LED a profile mocowane są na wszystkich 4 krawędziach panelu. To niesamowite, jak poprzez zastosowanie takiego szkła w kuchni, można unowocześnić jej wygląd. Jako materiał zostało zastosowane hartowane szkło o grubości 6 mm (panele podświetlane krawędziowo), szkło o grubości 4 mm (panele z podświetleniem pełnym), konstrukcja LED została wykonana z profili aluminiowych.

Wydruk zdjęć wykonuje się w rozdzielczości 1440 dpi w technologii UV (dwukrotny zadruk dla wzmocnienia kolorów). Pozwala to na użycie własnych, prywatnych zdjęć. Dzięki drukowi UV uzyskujemy piękne nasycone kolory, delikatne przejścia tonalne oraz głęboką czerń. Należy pamiętać, że wymiar panelu mierzymy od ściany do wybranego miejsca odejmując po 2 mm z każdej strony (obu boków, góra, dół). Panele szklane mogą być wykonane(w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć) ze szkła transparentnego, zbrojonego, satynowanego, barwionego czy lakierowanego lub laminowanego. Szkło w kuchni na ścianie można podświetlać na wiele sposobów, co od razu jednocześnie uwidacznia zmianę charakteru aranżacji wnętrza. Barwne elementy szklane zyskują na wyglądzie przy odpowiednim ich podświetleniu, światłem naturalnym lub sztucznym. Każdy może zamienić wnętrze w miejsce dla siebie wymarzone, zależne od indywidualnych potrzeb.

Podświetlane panele tworzą niesamowitą atmosferę i niecodzienny widok w miejscu zamieszkania. Szkło w kuchni upiększa naszą przestrzeń życiową. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania technologicznego, wystrój naszego pomieszczenia będzie sprawiał wrażenie niezwykle futurystycznego.