Polecane gainery na masę

 

Treningi siłowe mają niejako dwojakie znaczenie. Kulturyści chcący nabrać efektownej masy mięśniowej najpierw starają się ją zdobyć, a dopiero w dalszym etapie wyrzeźbić, czyli pozbyć się narastającej tkanki tłuszczowej. Zestawy treningów, sposób doboru obciążenia i plan diety – to wszystko ma za zadanie najpierw zmaksymalizować efekty ćwiczeń, a później pomóc w redukcji prowadzącej do najładniejszej sylwetki.

Gainer dla siłaczy

gainery na masęPraca nad masą mięśniową to długie tygodnie ciężkich treningów i restrykcyjnej diety. Diety, która musi dostarczyć naszemu ciału znacznie więcej składników odżywczych, niż spożywalibyśmy w normalnych warunkach. Często nie jesteśmy w stanie zjeść tylu potraw, aby zagwarantować sobie odpowiednie ilości białka czy węglowodanów. Czyli tych składników, które są niezbędne do zbudowania odpowiedniej masy ciała i masy mięśniowej. Dlatego najczęściej wykorzystywane są dodatkowe suplementy uzupełniające naszą dietę. Gainery na masę to okazja dodania do naszego codziennego planu żywieniowego dodatkowych składników tak potrzebnych w budowie mięśni. Są to zestawy białka i właśnie węglowodanów, które gwarantują naszemu ciału najlepsze możliwe warunki do rozwoju i regeneracji po ciężkim treningu. W ten sposób jesteśmy w stanie w krótkim czasie nabrać dodatkowych kilogramów. Tych samych, które pozwalają nam na późniejszą redukcję i rzeźbę, czyli to o co nam naprawdę chodzi.

Treningi kulturystyczne rządzą się swoimi prawami. Ćwiczący dokładnie pilnują swojej diety i kontrolują każdy aspekt pracy pojedynczego mięśnia. Ich izolacja w trakcie ćwiczenia, a także odpowiednia suplementacja – wszystko po to, aby efekty były oszałamiające i jak najszybsze. Siła i masa mięśniowa jest najważniejsza. I dokładnie w tym celu powstają suplementy na bazie białka pozwalające na rozrost naszych mięśni.