Pompra wtryskowa do regeneracji

Tankując na stacji benzynowej często usłyszymy pytanie, czy chcemy skorzystać z diesla wysokooktanowego. Jest to pytanie nie tylko marketingowe. Paliwa lepszej jakości zabezpieczają nasz układ paliwowy, który nie będzie wymagał późniejszej regeneracji. Ale co zrobić, jeżeli zatankowaliśmy olej napędowy nieznanego pochodzenia i zapchaliśmy nasz układ? Będzie potrzebna fachowa i sprawna regeneracja.

Regeneracja zapchanej pompy wtryskowej

regeneracja pomp wtryskowychPompa wtryskowa, która jest zanieczyszczona powinna zostać szybko zregenerowana, ponieważ korzystanie z niej grozi zniszczeniem wtrysków. Najlepiej jest udać się do warsztatu mechanicznego, który wykręci pompę i skontaktuje się z firmami, które wykonują taką usługę. Często duże przedsiębiorstwa, które zajmują się regeneracją posiadają na magazynie wiele innych pomp. W takim wypadku najkorzystniejsze jest kupno zregenerowanej pompy, oddając w rozliczeniu swoją. W ten sposób firma skupuje pompy, które naprawia. Regeneracja pomp wtryskowych to nie tylko ich gruntowne czyszczenie, ale również naprawa ubytków oraz szlifowanie. Trzeba posiadać warsztat i sprzęt, który nie jest na wyposażeniu zwykłych mechaników samochodowych. Często podczas regeneracji pompy bierze się do naprawy wtryski. Cena jednego wtrysku to zazwyczaj około pięciuset złotych, dlatego warto oddać swoje wtryski w rozliczeniu oraz kupić nowe. To najkorzystniejsza opcja.

Pompy wtryskowe podlegają pełnej regeneracji. Co to oznacza? Podczas wykonywania takiej usługi nie trzeba kupować żadnych dodatkowych elementów. Wymiana pompy na zupełnie nową jest wymagana tylko wtedy, kiedy samochód jest w stanie powypadkowym i pompa jest całkowicie zgnieciona. Jednak jej ułożenie sprawia, że jest to sytuacja niemalże nadzwyczajna i raczej rzadko mechanicy mają z tym do czynienia.