Postepowanie z przeterminowanymi produktami

Prowadzenie dużego sklepu z produktami spożywczymi przynosi oczywiście ogromne zyski, ale jest także źródłem pewnego ryzyka. Nie zawsze wszystkie produkty zdążą się sprzedać na czas, a granicą tego czasu jest ich termin przydatności do spożycia. Nie wolno sprzedawać produktów po terminie, dlatego też przeterminowane produkty to nie tylko utrata zysku, ale także problem.

Firmy odbierające odpad spożywczy ze sklepu

odbiór odpadów spożywczych ze sklepówNiektóre produkty spożywcze mają bardzo długi termin przydatności do spożycia i co do nich ryzyko jest o wiele mniejsze. W ciągu tych kilku lat, gdy można je spożyć na pewno trafi się na nie kupiec. do takich produktów należą wszelkiego rodzaju konserwy, mrożonki i gotowe dania słoikowe. Są jednak i takie produkty, które mają bardzo krótki termin przydatności do spożycia, na przykład chleb, owoce, czy też świeże soki. W ich przypadku prawie na pewno znajdą się takie produkty, których ktoś nie zdąży kupić. Aby nie płacić za ich utylizacje sklepy często rozdają organizacjom charytatywnym produkty, których termin zbliża się do końca. Niestety nieraz się po prostu ten fakt przegapi i wówczas ma się na stanie przeterminowany produkt będący odpadem spożywczym. Aby móc się pozbyć tego problemu musimy zdecydować się na profesjonalny odbiór odpadów spożywczych ze sklepów wykonywany przez specjalistyczne firmy. Tylko firmy z odpowiednimi uprawnieniami mogą odbierać takie odpady. Potwierdzają to odpowiednim pismem.

Za niezgodne z prawem pozbywanie się odpadów, a takim jest wyrzucanie odpadków spożywczych można ponieść spore kary. Z tego powodu sklepy spożywcze są zobowiązane oddawać przeterminowane produkty do utylizacji. Oczywiście dużo lepszym sposobem jest oddawanie produktów, które wkrótce osiągną termin przydatności organizacjom charytatywnym.