Poszukiwania kursu skałkowego

Od zawsze bardzo lubiłem wspinać się po górach. Ostatnio brakowało mi wyzwań w życiu, dlatego postanowiłem pójść o krok dalej i nauczyć się wspinać po skałkach. Trochę już doświadczenia w tym zakresie miałem, ale wciąż nie było ono zbyt duże. Postanowiłem trochę poszerzyć i odnowić swoją wiedzę. Zdecydowałem się zapisać na jakiś dobry kurs z tego zakresu. 

Jestem zadowolony z odbytego kursu skałkowego

kurs skałkowyW mojej okolicy akurat odbywał się bardzo dobry i renomowany kurs skałkowy. Słyszałem o nim bardzo pozytywne opinie. Odbywał się on cyklicznie, co kilka miesięcy i wielu kursantów było bardzo zadowolonych z jego przebiegu. Był przeprowadzany przez specjalistów, którzy świetnie znali się na wspinaczce skałkowej i wiedzieli jakie zagrożenia mogą czyhać na uczestników takich zmagań. Bardzo dużą zaletą tego kursu był fakt, że zajęcia praktyczne odbywały się indywidualnie pod okiem instruktora, dzięki czemu czułem się na nich naprawdę bezpieczny i wiedziałem, że cały czas jestem asekurowany w odpowiedni sposób. Dowiedziałem się, ż najbliższy kurs zaczyna się już w ten weekend, dlatego nie wahałem się dłużej i od razu poszedłem się na niego zapisać. To była bardzo dobra decyzja, ponieważ pozostały już ostatnie wolne miejsca, i gdybym dłużej się zastanawiał, mogłoby się okazać, że nie ma wolnych miejsc i muszę czekać kilka tygodni na następne zajęcia.

Na szczęście wszystko się udało, a ja byłem bardzo zadowolony z tego kursu. Wiele się na nim nauczyłem, a co najważniejsze mogłem tam wypożyczyć i zakupić odpowiedni sprzęt i strój do wspinaczki po bardzo preferencyjnych cenach. To było naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ sprzęt pomógł mi dobrać fachowiec, który się na tym znał i nie musiałem zdawać się w tym temacie na samego siebie.