Potrzebowałam zbadać stopy mojej córce

Moja córka zaczęła bardzo wcześnie chodzić. Na początku wszystko wydawało się w porządku. Jednak po pewnym czasie zauważyłam, że krzywo stawia ona stopy i ma „dziwny chód”. Szczególnie zauważałam to na placu zabaw, kiedy mogłam porównać, jak chodzą jej rówieśnicy. Postanowiłam więc wybrać się z nią do lekarza. Lekarz od razu zalecił specjalistyczne badania.

Gdzie w Łodzi zbadam stopy dziecku?

badania stóp łodźLekarz najpierw zobaczył, jaki kształt stóp ma moje dziecko i czy nie żadnych poważnych urazów, a następnie zlecił kolejne badania, na które miałam się zapisać w przychodni podologicznej. Były to komputerowe badania stóp Łodź to miejscowość na terenie której można było wykonać takie badania zarówno prywatnie, jak i w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Udało mi się bardzo szybko dostać z córką na takie badanie. Takie badanie odbywa się za pomocą komputerowej platformy podobaroskopowej. W ten sposób bada się rozkład nacisku na stopę zarówno podczas stania (badanie statyczne), jak i podczas ruchu (badanie dynamiczne). W ten sposób można stwierdzić wiele różnych wad budowy stóp, które są niewidoczne gołym okiem, a przy tym są na tyle niebezpieczne, że w przyszłości mogą spowodować groźne choroby stóp, bóle nóg, a nawet przeciążonego kręgosłupa. Dzięki badaniu przeprowadzonemu w technologii 2D można stwierdzić również zmiany skórne, odciski i inne choroby stóp.

Jest więc to naprawdę kompleksowe badanie, bez którego trudno byłoby o fachową diagnostykę lekarza. Takie badanie jest nieinwazyjne i w pełni bezbolesne, dlatego moja córka dobrze współpracowała ze specjalistą, który je wykonywał. Wynik otrzymaliśmy niemal od razu i mieliśmy się z nim zwrócić do lekarza. Ten po zapoznaniu się z nim zlecił nam fizjoterapię oraz zajęcia ruchowe, które miały pomóc córce.