Praca dla uczniów – koszenie trawy

Wielu uczniów pragnie dodatkowo zarobić, aby mieć własne pieniądze na swoje przyjemności. Uczniowie kupują za zarobione pieniądze książki, bilety do kina, ubrania, słodycze. Czasami wydają pieniądze na samodzielne wakacje z kolegami, na kurs językowy czy na prawo jazdy. Bywa też, że pieniądze są im potrzebne na rozpoczęcie studiów po zdaniu matury.

Koszenie trawy – prosta i opłacalna praca dla uczniów

 

Koszenie trawy
Koszenie trawy

Niestety, póki nie ma się matury czy wykształcenia zawodowego, trudno znaleźć dobrą pracę, która jednocześnie oferowałaby młodym osobom satysfakcję oraz godziwe wynagrodzenie pozwalające na zakup wielu fajnych rzeczy czy na inwestycję w swoją przyszłość. Pozostają takie zajęcia, jak sprzątanie.

Na szczęście na usługi porządkowe takie jak koszenie trawy zapotrzebowanie jest spore, dzięki czemu uczniowie nie muszą się martwić o możliwość zarobku. Wielu z nich sprząta w domach prywatnych, należących do swoich krewnych czy znajomych rodziców i za to otrzymuje drobne kwoty. Kiedy indziej z kolei uczniowie sprzątają biura, gabinety lekarskie czy inne miejsca publiczne.

Niektórzy poświęcają zarobkowemu sprzątaniu czy koszeniu trawy kilka godzin dziennie, inni kilka godzin tygodniowo. Do ich obowiązków należy zamiatanie i mycie podłóg, mycie okien, szorowanie łazienek i kuchni, czasami także zrobienie prania czy wyprasowanie kilku sztuk odzieży. Zarobki przy sprzątaniu nie są duże. Zwykle stawka wynosi pięć lub sześc złotych na godzinę. Nie jest to wiele, ale na kieszonkowe dla ucznia wystarczy. Gorzej, gdy z takich pieniędzy trzeba się utrzymać czy też opłacić jakąś kosztowną formę dodatkowej edukacji. Wówczas uczeń musi naprawdę długo pracować, zanim zgromadzi potrzebne dla siebie pieniądze. Na pewno jednak samodzielnie zarobione środki dają ogromną satysfakcję i sprawiają, że uczeń bardzo ceni zarobione pieniądze. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy pracuje on przy sprzątaniu.

Sprzątanie i koszenie trawy nie musi być nieprzyjemne, jednak na pewno wymaga sporo energii i bywa wyczerpujące. Przy takiej pracy można naprawdę docenić zarobione dzięki niej środki. Ma to ogromną wartość pedagogiczną dla młodych osób.

Źródła: Koszenie trawy Wrocław – ABC