Praktyczne pieluchy ekologiczne

W telewizji bardzo często są reklamowane pieluszki jednorazowe, które są idealna na każdą okazję. Są dostępne dla maluchów w każdym wieku i pozwalają na uczucie suchości przez wiele godzin. Jednak nikt nie mówi o tym, jak bardzo zanieczyszczają środowisko.

Czy stosowanie ekologicznych pieluch jest łatwe?

pieluchy ekologiczne dla dzieciWielu młodym rodzicom się wydaje, że nie ma nic lepszego niż jednorazowe pieluszki, które rozwiązują problem stosu rzeczy do prania. Być może jest ich mniej, ale za to przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska, zostawiając w nim około pięciu tysięcy pieluszek na pięćset lat. Jeżeli dobro naszej planety leży nam na sercu, to znacznie lepsze będą pieluchy ekologiczne dla dzieci, które wymagają jedynie zmiany wkładu z pieluchy tetrowej. Używanie takich pieluch wcale nie jest skomplikowane, ponieważ z wyglądu przypominają jednorazowe, mają po bokach zapięcia na zatrzaski lub rzep i nie krępują ruchów maluchom dzięki odpowiedniej formie. Przeważnie są wykonane z bawełny lub wełny i dostępne są w kilku rozmiarach, które dostosujemy do wieku i masy ciała dziecka. Różnica w stosowaniu pieluszek wielorazowych od jednorazowych polega na tym, że po zabrudzeniu wkład dajemy do prania, a pieluszka ciągle pozostaje ta sama. Być może początki stosowania pieluch ekologicznych może być problematyczne, ale z czasem staje się to bardzo proste. Przede wszystkim w takich pieluszkach znacznie rzadziej dochodzi do odparzeń, a jeżeli już się pojawią, to mają znacznie łagodniejszą formę.

Za pieluchę ekologiczną trzeba zapłacić około sto złotych, gdyż jest ona wielorazowa i przeważnie wystarcza na cały okres użytkowania. Natomiast wkłady do niej w postaci pieluszki tetrowej kosztują zaledwie złoty pięćdziesiąt – dwa złote, zatem korzystanie z nich jest dużo tańsze niż z pieluch jednorazowych.