Praktyczny zestaw kąpielowy

Rodzice jeszcze przed urodzeniem maluszka kompletują wyprawkę dla niego. Nie może w niej zabraknąć łóżeczka, wózka, przyborów do kąpieli i stosu ubranek. Tak maleńkie dziecko powinno się kąpać co drugi dzień, lub codziennie. 

Czego nie może zabraknąć w zestawie kąpielowym? 

zestawy kąpielowe dla niemowlątPierwsza samodzielna kąpiel dziecka nie jest łatwa, dlatego zawsze na początku wykonują ją rodzice wspólnie. Jedno trzyma malucha w wanience, a drugie myje. W tym zabiegu pielęgnacyjnym pomagają na specjalne artykuły, które możemy kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Są to przede wszystkim zestawy kąpielowe dla niemowląt, które zaspokajają potrzeby rodziców i dziecka. W jego składzie znajdziemy specjalnie wyprofilowaną wanienkę, która często na dnie ma gumowe elementy, które uniemożliwiają ślizganie się dziecka. Wanienka ma kilka rozmiarów, ale dla tak małych dzieci najlepsze są wanienki w rozmiarze stu centymetrów. Do wanienki są dołączone niezbędne kosmetyki kąpielowe takie jak płyn, lub emulsja do kąpieli, szampon do włosów, czy specjalne mydło. W zestawie zawsze jest duży ręcznik wykonany z bawełny z praktycznym kapturkiem na głowę. Do zestawu należy także szczotka z miękkiego włosia, oraz grzebień z zaokrąglonymi końcówkami, tak samo jak nożyczki. W zestawie dla niemowląt nie może też zabraknąć specjalnej oliwki do tak delikatnej skóry. Czasem dołączone są też niewielkie zabawki gumowe, którymi maluch może się bawić w trakcie kąpieli kiedy podrośnie. Może to być gumowa kaczka, lub mały statek.

Zestawy kąpielowe są świetnym pomysłem na prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Możemy kupić w neutralnym kolorze, lub jeżeli znamy płeć dziecka, to może to być różowy, bądź niebieski komplet. Dostaniemy go w sklepach z artykułami dla niemowląt.