Proces leczenia nadpotliwości pach

Przyczyn występowania nadpotliwości jest wiele. Może być spowodowana między innymi silnym stresem, zaburzeniami w działaniu układu nerwowego, zmianami hormonalnymi czy nadwagą. Oprócz tego nadpotliwość może być wynikiem chorób serca, cukrzycy, gruźlicy, a nawet choroby Parkinsona. W niektórych przypadkach miewa podłoże genetyczne, dlatego warto zadbać w pierwszej kolejności o poznanie czynników ją wywołujących.

Jakie są przyczyny nadpotliwości pach?

leczenie nadpotliwości pach krakówKażdy przypadek powinien być analizowany indywidualnie i dopiero po ustaleniu przyczyn powinna zostać dobrana odpowiednia metoda leczenia. W zależności od konkretnego problemu możliwe jest przepisanie specjalnych środków farmakologicznych albo wykonanie specjalnych zabiegów. Jeżeli zainteresowało nas leczenie nadpotliwości pach kraków jest odpowiednim miastem do skorzystania z usługi. W wielu gabinetach w tym celu stosowana jest toksyna botulinowa typu A. jest to popularny preparat stosowany do wygładzania zmarszczek, natomiast w przypadku nadpotliwości wykonuje się drobne zastrzyki. Przy pomocy cienkiej igły podaje się preparat we właściwe miejsca. Botulina, która znajdzie się pod skórą, blokuje impulsy nerwowe odpowiadające za wydzielanie potu przez gruczoły. Preparat ten nie powoduje uszkodzenia gruczołów potowych i apokrynowych, a jedynie czasowo wyłącza ich działanie. Taki zabieg powoduje redukcję nadpotliwości na okres od sześciu do ośmiu miesięcy.

W niektórych przypadkach nie ma wiele potu, jednak jest on nieprzyjemny. Botulina pomaga również w takim przypadku. Stanowi ona dobrą metodę terapii zapalenia gruczołów. Sam zabieg leczenia nadpotliwości botuliną wiąże się z lekkimi ukłuciami. Pachy zazwyczaj nie wymagają znieczulenia, jednak w razie szczególnej wrażliwości możliwe jest zastosowanie specjalnego kremu albo spryskanie chlorkiem etylu.