Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Podłogi jakie mamy w domu czy miejscu pracy wymagają systematycznego czyszczenia, a nierzadko także pielęgnacji i zabezpieczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku podłóg z naturalnych materiałów, takich jak drewno.

Po co się cyklinuje podłogi?

cyklinowanie tarnówNa etapie wykańczania wnętrza, konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju podłóg do każdego pomieszczenia. Ze względu na specyficzny mikroklimat jaki panuje w łazience, zastosowane tam podłogi muszą mieć odpowiednią odporność na działanie wilgoci. Podobnie jest w kuchni, gdzie często na podłodze ładują jakieś płyny, a także jest nieco wilgoci wynikającej z gotowania. Jezeli chodzi o salon, pokój dziecka czy przedpokój, to już świetnie się sprawdzają panele czy też parkiety. Kiedy panele się zniszczą, to należy je wymienić, natomiast kiedy na parkiecie są widoczne ślady zniszczenia, to można go odnowić. W tym celu stosuje się cyklinowanie Tarnów jest miastem, w działa sporo firm specjalizujących się w tejże usłudze. Najprościej mówiąc, polega ona na ścieraniu wierzchniej warstwy parkiety, w celu jej odnowienia. Najpierw należy się pozbyć lakieru, który znajduje się na podłodze, a później za pomocą specjalnej końcówki w cykliniarce, która mechanicznie ściera wierzchnią warstwę drewna. Warto pamiętać, że drewniany parkiet można cyklinować tylko określoną ilość razy, a przy tym trzeba wziąć pod uwagę grubość desek, z których jest on zrobiony. Przy parkiecie, który ma grubość dwóch – trzech centymetrów, można bezpiecznie cyklinować nawet cztery razy.

Każdy rodzaj podłogi prędzej czy później się zniszczy, ponieważ jest stale poddawany czynnikom uszkadzającym. Co prawda chroni go warstwa lakieru, ale nie jest to trwałe rozwiązanie. Po kilkunastu latach, każdy parkiet będzie wymagał renowacji.