Projektuję szyldy reklamowe

Grafika była czymś, co mnie zawsze interesowało. Lubiłam rysowanie, malowanie, a komputerowe projektowanie graficzne pozwalało mi się rozwinąć. Dlatego też wiedziałam, że muszę pracować jako grafik w przyszłości, co pozwoli mi połączyć pracę i pasję.

Szyldy podświetlane muszą być estetyczne

jednostronne szyldy podświetlane - krakówLubię projektować okładki książek, czy przygotowywać gazety z grafikami do składu, jednak wiedziałam, ze nie będzie to najlepiej płatna praca. Dlatego też robiłam takie zlecenia jako freelancer, a na stałe pracowałam w agencji reklamowej. Tutaj na przykład bardzo często projektowałam jednostronne szyldy podświetlane – kraków. Takie szyldy są zamawiane przez sklepy i różne firmy. Szyld powinien być zaprojektowany w sposób bardzo estetyczny, tak by przyciągał wzrok klientów. Szyld jest podświetlany od spodu, dzięki temu jest on widoczny także wieczorem. Daje to niesamowity efekt, kolory stają się bardziej wyraziste. Muszę o tym pamiętać, ponieważ nie mogę używać w projektach zbyt jaskrawych i neonowych kolorów. Wtedy całość wyglądałaby bardzo tandetnie i po prostu źle. Wyzwaniem jest też dobór fontu i grafiki na takie jednostronne szyldy podświetlane – kraków. Nie każdy sklep ma własne logo czy charakterystyczny napis. Wtedy muszę całość stworzyć od początku. Ale i to bardzo lubię. W końcu mam okazję przygotowywać zróżnicowane projekty, żeby klient mógł wybrać ten, który jemu się najbardziej spodoba. Eksperymentuję z kolorami, fontami i kształtami. Wszystko zależy od wymagań zamawiającego i jego gustu estetycznego.

Cieszę się, że mogę zarabiać poprzez pracę w zawodzie grafika. Branża reklamowa zawsze będzie dochodowa, dlatego uważam, że dobrze zrobiłam wybierając ją jako moją stałą pracę. A inne zlecenia mniej komercyjne można robić po godzinach.