Przewaga przenośnych konsol nad telefonami

Pomimo tego, że na długie lata to telefony zajęły miejsce niegdysiejszych kieszonkowych konsol do gier, to mimo to znów wracają one do łask i stają się coraz bardziej popularniejsze. Z chęcią sięgają po nie i dorośli i dzieci. Co sprawia, że mają taką przewagę nad nowoczesnymi telefonami i dlaczego warto sobie kupić taką konsolę?

Nowoczesna przenośna konsola

przenośne konsole do gryO ile nie jesteśmy naprawdę wymagającymi graczami i konsola ma nam zapewnić po prostu miłe chwile rozrywki w trakcie dojazdu do pracy busem, czy pociągiem to wówczas wcale nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy na konsolę. Oczywiście jeżeli chodzi o nowoczesne przenośne konsole do gry w sklepach znajdziemy też takie, które kosztują równowartość nowego telefonu, jednak znajdziemy też znacznie tańsze tego typu gadżety, które są na każdą kieszeń i to dosłownie oraz w przenośni ponieważ takie konsole do gier są bardzo tanie i rzeczywiście ich niewielkie gabaryty sprawiają, że zmieścimy je spokojnie w kieszeni bluzy czy obszerniejszych spodni. Choć dzisiejsze smartphone’y przyzwyczaiły nas do grania na nich to jednak przenośne konsole dają nam ten niepowtarzalny klimat, którego raczej w grach na komórkę nie znajdziemy. Ponadto nie oszukujmy się – gry mobilne potrafią niesłychanie szybko rozładować nam baterię, a tego przecież nie chcemy. Zamiast zatem grać na telefonie, możemy grać właśnie na konsoli.

Warto także pamiętać o tym, że konsole posiadają fizyczne przyciski, którymi nieporównywalnie lepiej nam się steruje. Podczas gry na telefonie, gdzie ekran nie należy do największych łatwo jest kliknąć nie to, co chcemy, a przez ten błąd jednocześnie zniszczyć sobie całą grę. W konsoli tego problemu nie mamy właśnie przez wzgląd na wygodne w użyciu kontrolery. Co więcej, często w konsolach już na starcie mamy zainstalowane popularne gry, które pamiętamy z przeszłości, a które nie występują w wersjach na telefon.