Ręczne zdobienie świec do chrztu

Moja córka, bo kilku latach od wyjścia za mąż, urodziła synka. Powiem szczerze, że już się obawiałam, że nigdy nie doczekam się wnucząt, ale w końcu mojej córce i zięciowi się udało. Teraz, razem z moim mężem, czyli dziadkiem chłopca, skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu do wyjątkowego dnia, jakim jest dla każdego dziecka chrzest święty.

Świece ręcznie ozdabiane na chrzest

świece do chrztu ręcznie zdobioneMimo że mogę się wydawać mojej córce i jej mężowi trochę zbyt nachalna, to jednak ten fakt, że tak bardzo nie mogłam się doczekać wnuków spowodował, że bardzo często ich odwiedzam. Ale staram się nie przesadzać, więc w przypadku chrztu sama się zapytałam, co mogę zorganizować ja. Oczywiście kwestię ustalenia w parafii daty i godziny chrztu zostawiłam im, tak samo zresztą jak wybór miejsca, gdzie później, po samym chrzcie, odbędzie się obiad i przyjęcie dla rodziny. Ja na siebie wzięłam przygotowanie dodatków, jakie trzeba mieć w momencie chrzczenia. Konkretnie mówię tu o świecy, którą będzie trzymał ojciec chrzestny. Nie chciałam jednak niczego zwykłego. Oglądałam więc świece do chrztu ręcznie zdobione, takie które robią swoim wyglądem wielkie wrażenie. Między innymi, a może szczególnie, dlatego, że ktoś osobiście starał się wykonać dany wzór czy dodatek na tej świecy, aby jak najbardziej ją upiększyć. W końcu natrafiłam na taką, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie i wiedziałam już, że muszę ją kupić dla wnuka.

Kiedy kupowałam świecę, to nawet jej nie pokazałam wcześniej córce. Ale tak mnie urzekła, że nie wyobrażałam sobie, by można było wybrać inną świecę, lub też mojej córce miałaby się ona nie spodobać. No i wyszło na moje, bo wszystkim się mój zakup spodobał jak najbardziej, więc dobrze, że to akurat ja się tym elementem chrztu zajęłam.