Rękawice do prac budowlanych

Do zadań budowlanych przeznaczone są dość charakterystyczne rękawice, które wykonane są z bawełny, aczkolwiek otaczane są również na palcach i wewnętrznej części dłoni syntetycznym materiałem, najczęściej gumą. Takie rękawice pozwalają na komfortową pracę z większością materiałów budowlanych, jakie wykorzystuje się obecnie podczas konstrukcji czy wykończenia budynków.

Najlepsze rękawice robocze do pracy na budowie

rękawice citrinTak jak to zazwyczaj ma miejsce, w przypadku tanich rękawic szybko okazuje się iż nie są one szczególnie wytrzymałe. Bawełna stanowiąca większą część rękawic ulega przetarciom łatwo, a materiał gumopodobny może równie łatwo ulec zniszczeniu po kontakcie z niektórymi preparatami budowlanymi. Pracownicy mają więc często swoje własne ulubione rękawice, które używają w dowolnej sytuacji na placu budowy. Rękawice Citrin są jednymi z takich właśnie elementów odzieży pracowniczej, i bywają zachwalane przez pracowników którzy mieli okazję w nich wykonywać zadania. Są one cieńsze od typowych rękawic roboczych, więc nie powodują nieprzyjemnego nagrzewania się dłoni ani też nie krępują ruchu. Chronią jednak bardziej niż tanie rękawice, a ich warstwa materiału syntetycznego jest prawie całkowicie niepodatna na wpływ substancji chemicznych, jakie wykorzystuje się na budowach.

Co ciekawe, są to jedne z niewielu rodzajów rękawic roboczych, jakie mogą być prane chemicznie, co znacznie wydłuża ich żywotność i umożliwia rzadszą wymianę rękawic na nowe. Można je dostać w większości sklepów z wyposażeniem BHP, więc są nie tylko bardzo dobre ale również ogólnodostępne. Coraz częściej stają się również częścią wyposażenia jakie otrzymują nowe załogi na stanowiskach budowlanych podczas rozpoczynania nowych projektów w danym miejscu.