Rodzaje gąbek tapicerskich

Osoby pracujące w branży tapicerskiej nie od dzisiaj zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby tworzone meble były wygodne dla użytkowników. Z tego też powodu konieczne jest nie tylko stworzenie odpowiedniego kształtu mebli, ale również odpowiednie dostosowanie stopnia twardości. 

Wypełnienie mebli gąbką tapicerską

twarda gąbka tapicerskaNa ogół jest to dość trudne zadanie. Stopnie twardości mebli nie będą zawsze odpowiadały każdemu. Z tego też względu producenci starają się zazwyczaj tworzyć dwa różne stopnie, tak aby dostosować się do użytkowników, którzy preferują nieco twardsze siedziska i oparcia, a także ci którzy wolą nieco bardziej miękkie. Przykładem takiego dość dobrego materiału może być twarda gąbka tapicerska. Jest to dość popularne wypełnienie w przypadku materacy oraz kanap. Pomimo wypełnienia specjalną gąbką tego typu meble nie odkształcają się pod wpływem użytkowania. Nie dzieje się to rzecz jasna tak szybko. Na ogół czas potrzebny do zużycia takiego przedmiotu wynosi ładnych parę lat. Nie mniej jednak stosowanie wypełnienia z gąbki jest bardzo powszechne. Z tego też powodu warto jest sprawdzić co znajduje się pod tapicerką wewnątrz mebla, który chcemy zamówić. Informacje tego typu znajdują się przy opisie poszczególnych produktów. Ponadto zawsze istnieje możliwość zapytania o to sprzedawcy. Bez trudu udzieli on nam informacji na zadane pytanie.

Co prawda oprócz wypełniania mebli tapicerowanych gąbką możemy także spotkać się z wieloma innymi rodzajami materiałów służących do tego celu. Jednym z nich jest także specjalna pianka tapicerska. Jej stosowanie jest powszechnie spotykane od stosunkowo niedawna. Dlatego też popularność tego rozwiązania jest póki co mniejsza. Nie mniej jednak coraz więcej nowych mebli posiada takie wypełnienie.