Rodzaje okien dachowych

Dziś bardzo ważny temat, mianowicie wybieramy okna dachowe! Nie jest to najprostsze zadanie, jednak po to jest ten artykuł, aby Wam to odrobinę ułatwić. Poznacie dwa główne rodzaje okien dachowych, dowiecie się na co należy zwrócić szczególną uwagę. Zapraszam do lektury.

Okna dachowe obrotowe i uchylno-obrotowe

okna dachowe z GdańskaZacznijmy od tego, że okna dachowe z Gdańska dostępne są jako okna obrotowe oraz uchylno- obrotowe. Okna obrotowe to popularna konstrukcja, której oś otwarcia występuje w połowie wysokości, otwierane są oczywiście za pomocą klamki bądź uchwytu, jest to bardzo wygodna i bezproblemowa obsługa. Obecnie okna mają możliwość bycia sterowanymi w sposób elektryczny. Można je jedynie rozszczelnić lub uchylić. Są doskonale dostosowane do poddasza, dzięki specjalnej zasuwce blokującej, w prosty sposób można je na przykład umyć. Mamy jeszcze do wyboru okna dachowe uchylno-obrotowe, to niezwykle praktyczne rozwiązanie, okna tego typu posiadają dwie zupełnie różne od siebie funkcje: uchylną i obrotową. Dzięki temu, że te funkcje są od siebie oddzielne jest większa stabilność, a tym samym bezpieczeństwo. Zmianę sposobu otwierania okien umożliwia specjalny przełącznik. Tak jak w przypadku okien obrotowych, tak i w tych występuje specjalna zasuwka blokująca dzięki której możemy spokojnie umyć na przykład okno. Jeżeli chodzi i materiał, z którego wykonane są okna dachowe, to tak jak w przypadku okien pionowych może być to drewno lub tworzywo sztuczne. Wybór jest bardzo duży, jednak bardziej popularne są te drewniane.

Na zakończenie kilka słów o szybie w oknie dachowym. Okna są złożone z szyb zespolonych, z około dwóch tafli szkła, między szybami zamknięte osuszone powietrze lub gaz. Mam nadzieję, że post okazał się dla Was pomocny i wybierzecie okna dachowe najlepiej odpowiadające Waszym wymaganiom.