Rodzaje opakowań na przesyłki

Rozwój sprzedaży internetowej wymusza na sprzedających potrzebę odpowiedniego zabezpieczenia każdej przesyłki, która jest wysyłana do klienta pocztą lub kurierem. Dzięki powstawaniu coraz to nowych punktów, w których możemy zaopatrzyć się w specjalne pudełka kartonowe, wysyłanie hurtowe lub detaliczne jest ułatwione w znaczny sposób. Możliwe jest to dzięki konkretnym modelom pudełek i kartonów.

Rodzaje opakowań przeznaczonych do internetowej wysyłki przedmiotów

producent opakowań tekturowychJeżeli interesuje nas sprzedaż wielu drobnych przedmiotów lub też kompletowanie zamówień, składających się z wielu towarów o mniejszych gabarytach, najlepszym sposobem będzie zamówienie dostawy kartonów klapowych. Dzięki nim będziemy mogli zapakować wiele przedmiotów z branży spożywczej kosmetycznej czy motoryzacyjnej. Jest to najpopularniejszy sposób na pewne dostarczenie zamówienia zbiorczego. Gdy jednak nasz działalność opiera się na wysyłce pojedynczych produktów, producent opakowań tekturowych przygotował dla nas całą paletę opakowań fasonowych, które możemy dowolnie dobierać ze względu na wymiary. Kolejnym rodzajem opakowania często wykorzystywanym w pakowaniu przedmiotów jest tektura dwuwarstwowa. Dzięki jej wykorzystaniu możemy zapakować przedmioty o nieregularnych kształtach lub większych gabarytach. Mogą to być meble, grzejniki czy armatura łazienkowa. Tektura dwuwarstwowa w połączeniu ze styropianem zabezpiecza przedmioty przed zarysowaniem, obiciem lub też zniszczeniem.

Producenci opakowań produkują także kartonowe przekładki lub obwoluty, które możemy wykorzystywać do oddzielenia od siebie zapakowanego towaru. Popularnym towarem są także narożniki wykonane z tektury, które mogą służyć jako zabezpieczenie delikatnych rogów mebli czy sprzętu kuchennego.