Rola bluzy w pracy kucharza

Mówiąc o ubiorze kucharza z pewnością każdy z nas ma przed oczami pracownika ubranego w odpowiednią koszulę, długie spodnie, czepek kucharski i zapaskę. Warto jednak wiedzieć, że ubiór pracownika kuchni jest niezwykle ważny. I to nie tylko pod względem estetycznym. Odzież dopasowana do tego zawodu powinna chronić pracownika przed wszystkimi czynnikami, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jego zdrowie. 

Damska odzież gastronomiczna 

bluza kucharska damskaW codziennej pracy kucharz narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Najbardziej groźnym wśród nich jest ogień, który szybko może rozprzestrzenić się po całym lokalu oraz gorący olej, mogący dogłębnie zranić skórę. To właśnie dlatego odpowiednia odzież, w którą zostanie wyposażony pracownik, jest niezwykle istotna. Elementem, którego nie może zabraknąć jest bluza kucharska. Wykonana z odpowiedniego materiału zapewnia doskonałą ochronę przed gorącym ogniem, z którym może mieć kontakt. Bluza jest także niezbędna podczas prac wykonywanych w miejscu, w którym panuje niska temperatura. Mowa tu głównie o miejscu takim jak chłodnia, którego nie może zabraknąć w większości lokali gastronomicznych. Producenci odzieży gastronomicznej wiedzą jednak, że ważna jest nie tylko ochrona, ale również doskonała prezencja pracowników lokalu. Dlatego też w ofercie większości dystrybutorów występuje bluza kucharska damska, która jest idealnie dopasowana do kobiet. W przypadku modeli męskich mamy do czynienia zwykle z luźnymi ubraniami. Dzięki specjalnemu krojowi nawet w odzieży roboczej kucharka będzie mogła poczuć się kobieco. 

Odpowiednie dopasowanie bluzy kucharskiej pozwoli uniknąć wielu groźnych sytuacji. W pracy kucharza niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Kontakt z nagrzanymi naczyniami, może pozostawić trwały ślad na ich ciele. Dlatego też tak ważne jest zabezpieczanie każdego milimetra ciała.