Rola poliwęglanu w budownictwie

Zapotrzebowanie na najróżniejsze tworzywa sztuczne stale rośnie. Każdego dnia produkcja różnych tworzyw sztucznych wzrasta niemalże do potęgi. Dzięki tworzywom tym możliwe jest za to zrezygnowanie z innych materiałów. Doskonałym tego przykładem może być wybranie płyt poliwęglanowych zamiast szkła, które wyróżnia się zdecydowanie większą kruchością.

Poliwęglan i jego zastosowanie

poliwęglan kanalikowyNie da się ukryć, że niektóre materiały budowlane są wręcz niezastąpione. Niemniej jednak wiele z nich możemy obecnie zastąpić tańszymi zamiennikami. Świetnym tego przykładem może być wspomniany we wstępie poliwęglan ale oczywiście takich przykładów można by było wymienić mnóstwo. Obecnie bardzo dużym uznaniem zaczyna cieszyć się poliwęglan kanalikowy. Płyty z niego wykonane posiadają w swoim wnętrzu specjalne kanaliki wypełnione powietrzem. Dzięki temu nasza płyta poliwęglanowa może skutecznie zatrzymywać ciepło. Właściwość ta jest szczególnie mocno doceniana przez rolników. Zatrzymywanie ciepła przez te płyty jest wykorzystywane przy budowaniu tuneli na warzywa czy owoce oraz do tworzenia szklarni. Obecnie z poliwęglanu tworzy się również najróżniejsze zadaszenia. Mówiąc o tym materiale warto wspomnieć, że jest od bardzo elastyczny po podgrzaniu i po szybkim wychłodzeniu zapamiętuje kształt. Dzięki temu możemy łatwo z takich płyt budować zadaszenia w postaci łuków. Dodatkowo materiał ten jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Obecnie płyty z poliwęglanu występują w różnych wersjach kolorystycznych. Używanie takich płyt jest bardzo popularne również w przypadku budowania altanek. Płyty te stosowane są tam do obudowania ścianek dzięki temu do naszej altanki nie dostaje się wiatr oraz zacinający deszcz. Dodatkowo możemy użyć tych płyt do tworzenia zadaszeń.