Rolety – idzie lato

Ilość ofert tekstylnych rolet wewnętrznych jest przeogromna, to bardzo szeroki wybór zarówno wzorów jak i kolorów tkanin. Każdy materiał charakteryzują inne współczynniki – takich jak przepuszczanie, absorpcja i odbijanie światła, dzięki to czemu rolety można dostosować do potrzeb pomieszczenia, w którym będą montowane.

Rolety na ostre słońce

 

roletaRolety wewnętrzne są idealnym sposobem ochrony pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem jak i spojrzeniami niechcianych obserwatorów życia osiedlowego. Rolety wewnętrzne można montować do ściany, sufitu, wnęki okiennej albo bezpośrednio do wnęki okiennej. Rolety wewnętrzne mogą być wykończone na cztery sposoby: obciążnikiem w wersji maksymalnej i minimalnej, obszyciem materiałowym, a dodatkowo można zamówić wykończenie ozdobną falbanką.
W ofercie większości firm produkujących dostępne są różne materiały, z których zrobione są rolety, pełna gama kolorystyczna oraz systemy, dzięki którym można z łatwością dopasować roletę do każdego wnętrza. Rolety wewnętrzne kasetowe w prowadnicach stanowią integralną część okna. Sposób ich zamocowania charakteryzuje się estetycznym wyglądem wykończenia oraz pozwala w pełni wykorzystać powierzchnię parapetu. Montaż rolet w prowadnicach pozwala zastosować je w oknach dachowych.
Rolety w kasetkach wykonane z materiałów antyelektrostatycznych i impregnowanych dzięki czemu przez długi czas pozostają ozdobą okna i mieszkania. W sprzedaży są również rolety wiszące, których brzegi nie są zabezpieczone prowadnicą, rolety te są można zamocować samemu, występują również w wersji, które są zakładane na okno pcv, dzięki czemu nie trzeba wywiercać otworów w ramie okna.

Nowością na rynku są rolety dzień-noc, w których materiał zaciemniający oddzielony jest materiałem przepuszczającym światło, produkowane są one w ograniczonej gamie kolorystycznej, cena ich jest sporo wyższa niż innych rolet wewnętrznych. Dostępne są w wersji rolet kasetowych w prowadnicach jak i rolet wolno wiszących. Rolety te zwane są również potocznie jako „zebry” ze względu na pasy, z których się składają.