Rower dla dziecka firmy Romet

Ruch dla dziecka jest naturalną czynnością, do której dążą podświadomie. Każde dziecko lubi biegać, jeździć na rowerze, hulajnodze, czy rolkach. Pierwszy rowerek można sprawić maluchowi, kiedy będzie potrafiło stabilnie chodzić.

Jak wygląda rowerek dziecięcy?

rowery dziecięce rometPierwszy model rowerka dziecięcego jest biegowy, czyli nie posiada pedałów i jest napędzany siłą nóżek dziecka. Taki rower jest wstępem do prawdziwego, dwukołowego modelu. Jazda na nim świetnie ćwiczy mięśnie nóg i uczy dziecko utrzymywania równowagi. Kiedy już z niego wyrośnie, to czas na rowery dziecięce Romet. Są to modele dwukołowe z pomocniczymi bocznymi kółkami, które można w każdej chwili zdemontować. Rama roweru jest wykonana z lekkiego aluminium, dzięki czemu w trakcie ewentualnego wypadku, nie stanie się dziecku krzywda Modele dziecięce mają regulowane siodełka i kierownice, przez co rower rośnie razem z dzieckiem i wystarczy na wiele miesięcy jazdy. Posiada pompowane koła w rozmiarze osiemnastu cali, przednie hamulce szczękowe gwarantujące szybkie zatrzymanie się w każdych warunkach, wyprofilowaną kierownicę, czy osłonę na łańcuch. Dodatkowo rowerki Romet mają błotniki na kołach, aby przeciwdziałać chlapaniu podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Na kierownicy znajdują się specjalne gumki, dzięki którym dłoń dziecka się nie ślizga podczas jazdy. Szerokie, boczne kółka zapewniają stabilność w trakcie jazdy i przygotowują dziecko do samodzielnej jazdy na dwóch kołach. Rower może mieć jeszcze przedni, mały koszyk.

Taki model rowerka jest przeznaczony dla dzieci, które mają już około pięciu lat. Jest to doskonałej jakości model, który możemy kupić w wersji kolorystycznej dla chłopca i dziewczynki. Ceny rowerów Romet kształtują się na poziomie około czterystu – pięciuset złotych.