Różne rodzaje pędzli profesjonalnych

Pędzle które używane są do malowania pomieszczeń, mebli czy nawet metalowych elementów instalacji w domach są bardzo zróżnicowane. Niektóre załogi nie przejmują się konkretnym zastosowaniem danego pędzla i używają narzędzi wymiennie, co czasami ma skutki odwrotne od zamierzonych, podczas gdy inne ekipy dobierają dokładnie narzędzia do wykonywanych zadań.

Rodzaje pędzli do malowania różnymi rodzajami farb

producent pędzliWybór pędzli jest dość prosty, gdyż bodaj każdy producent pędzli malarskich do zastosowania profesjonalnego oznacza je tak, iż można od razu dowiedzieć się do jakiego rodzaju farb są przeznaczone. W wielu sklepach internetowych pędzle są również wyczerpująco opisywane, zarówno pod kątem zastosowania jak i rodzaju substancji, z jakimi mogą być używane. Najpopularniejsze i najczęściej używane pędzle z naturalnym włosiem są dość uniwersalne, i mogą być wykorzystywane praktycznie wszędzie, aczkolwiek wielu producentów przestrzega przed używaniem ich do malowania silnymi substancjami chemicznymi, które mogą z łatwością uszkodzić dość delikatne włosie, a tym samym zniszczyć cały pędzel, który nie będzie się nadawał po takim traktowaniu do dalszego użytku. Do większości substancji chemicznych przeznaczone są natomiast pędzle mające włosie z tworzywa sztucznego, nie wchodzącego w reakcję z chemikaliami i silnymi farbami jakie używane są nieraz do malowania powierzchni.

Takie pędzle są jednak mniej wygodne i bardziej sztywne niż pędzle z naturalnym włosiem, dlatego nieraz należy przyzwyczaić się do odmiennego sposobu ich wykorzystania. Specjalistyczne pędzle i wałki malarskie, wykonane z żywicy czy włókna szklanego są natomiast najrzadziej spotykane, gdyż są to narzędzia specjalistyczne, przeznaczone do malowania olejami i laminatami.

Źródło https://bowi.net.pl