Samochodowe folie ochronne

Samochodowe folie ochronne są bardzo popularnym sposobem na zabezpieczenie lakieru w dowolnym samochodzie przed uszkodzeniami. Są one tanie, ogólnodostępne, i sprawdzają się bardzo dobrze w każdych warunkach pogodowych. Nie są one jednak niezniszczalne, i czasem ulegają uszkodzeniu, zwłaszcza podczas intensywnego użytkowania samochodu.

Ochronna folia w aerozolu

folia w sprayu do samochoduFolie mogą doznać uszkodzeń z bardzo odmiennych przyczyn. Nieraz zdarza się iż zostaną one zarysowane podczas jazdy, czy ulegną deformacji po zbyt długim wystawieniu na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi, lub też uszkodzą się w trakcie kolizji czy otarcia karoserii. Zazwyczaj takie uszkodzenia wymagają położenia nowej warstwy folii na samochodzie, choć nie zawsze jest taka możliwość, zwłaszcza podczas jazdy na trasie kurierskiej. Folia w sprayu do samochodu jest doskonałym narzędziem w sytuacji w której normalna folia ochronna zostanie w dowolny sposób uszkodzona. Może być ona położona błyskawicznie w miejscu w którym powstało uszkodzenie i służyć jako tymczasowy sposób na jego zabezpieczenie do czasu wymiany całej folii, lub też może zostać wykorzystana jako całkowicie autonomiczna warstwa substancji ochronnej do lakieru. Ma ona podobną charakterystykę do cienkich folii ochronnych, jakie zazwyczaj wybierane są przez mniej zasobnych kierowców, a przez to doskonale sprawdza się jako tymczasowe zabezpieczenie samochodu.

Folie te sprzedawane są coraz częściej w dobrych sklepach samochodowych, i najczęściej są całkowicie bezbarwne, w żaden sposób nie zmieniając wyglądu samochodu. Do tego można dostać je w wariantach matowych, półmatowych czy błyszczących, więc dobranie folii do konkretnego wyglądu samochodu jest tylko kwestią wyboru odpowiedniego rodzaju folii.