Senior sam w domu.

Coraz bardziej zwiększa się liczba osób starszych w naszym społeczeństwie. Nic wiec dziwnego, że w wielu rodzinach żyjących wielopokoleniowo zwykle mamy również seniora rodu, o którego potrzeby chcemy dbać oraz zapewnić mu jak największą wygodę oraz bezpieczeństwo na przykład wtedy, kiedy wychodzimy a długie godziny do pracy, czy też wyjeżdżamy na kilka dni.

Nowoczesne technologie są bardzo przydatne dla osób starszych, które mieszkają same

eko-groszekO czym trzeba pamiętać? Między innymi po przygotowaniu wystarczającej ilości jedzenia, czystej pościeli, ubrań i innych rzeczy osobistych. Należy także się upewnić, że osoba starsza ma numer telefonu do swej rodziny. Warto poprosić kogoś z sąsiadów, by regularnie zaglądali do naszego domu, celem sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku. Oczywiście musimy przypomnieć babci, czy dziadkowi to, jak ważne jest zamykanie drzwi na klucz oraz nieotwieranie osobom, które są niepowołane. A o wtedy, kiedy mamy właśnie sezon grzewczy? Jak zapewnić ciepło seniorowi, by musiał on włożyć w to jak najmniej wysiłku i zarazem nie marzł, kiedy pogoda gwałtownie się zmieni i temperatura spadnie sporo poniżej zera. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie w domu materiału, jakim jest dobry ekogroszek. To opał z którym mamy tak naprawdę najmniej problemów technicznych. Dlaczego można tak powiedzieć? Ponieważ wystarczy raz na jakiś czas wsypać do podajnika trochę tego małego gabarytowo węgla, potem już system podawania do kotła będzie działa automatycznie, co sprawi, że ciepło będzie w całym domu bez żadnej ingerencji z naszej strony. Osoba starsza będzie musiała najwyższej przynieść ekogroszek workowany do kotłowni i wsypać go nieco do podajnika.

To lekka prawa w porównaniu na przykład z tym, gdyby trzeba było wrzucić do pieca węgiel. Każdy senior na pewno poradzi sobie z lekkim ekogroszkiem. Ponadto budowa pieca uniemożliwia wydostawanie się dwutlenku węgla, siarki i dioksyn. Możemy więc spokojnie zostawić osobę starszą takim domu opalanym groszkiem, jeżeli oczywiście jest ona w stanie samodzielnie funkcjonować jeżeli chodzi o umysł i ciało.

Źródłem wiedzy był adres http://energoret.pl/energoret-ekogroszek