Silnik zaburtowy jako ratunek w awaryjnej sytuacji

Wyprawa na rejs wędrowny po mazurach to doskonały pomysł na to by spędzić wakacje w gronie bliskich przyjaciół. Można zwiedzić ciekawe miejsca, każdą noc praktycznie można spędzać w zupełnie innym miejscu, więc jest też pewna forma przygody. Jak się przygotować do takiego rejsu, w taki sposób, żeby był on n prawdę udaną i niezapomnianą przygodą by była to świetna i niezapomniana zabawa a nie problem za problemem?

zaglowkaPo pierwsze trzeba mieć osobę odpowiedzialną za całość wyprawy. Najlepiej, żeby to była osoba, która zna się na tym, wie jak się żegluje, ma odpowiednie uprawnienia i ogólnie jest fachowcem w tej dziedzinie. Dalej, należy sprawdzić wynajmowany jacht, żeby też nie trafić na jakieś niedoróbki, na jakieś braki czy problemy. Dlaczego bowiem sprzęt miałby zepsuć nam całą zabawę.

Dlaczego sprzęt miałby zaszkodzić nam podczas naszego wypoczynku? Przecież nie o to chodzi. Skoro więc mamy już osobę odpowiedzialną mamy również odpowiedni sprzęt, musimy również zadbać o to by było to również zabezpieczone na różne okoliczności. Jedną z takich okoliczności jest konieczność szybkiego przedostania się do portu niezależnie od tego jak silny wiatr wieje. To bardzo ważne, a często, na jeziorach nawet trzeba poruszać się bez używania żagli, jak na przykład na kanałach czy w śluzie. Dlaczego, ponieważ takie są zasady i przepisy. Jak więc poruszać się żaglówką bez żagli?

Czyżby za pomocą pagajów? To przecież bardzo wyczerpujące i mało przyjemne. Wówczas doskonale nadaje się silnik zaburtowy, który sprawdza się właśnie w takich okolicznościach i w takich okolicznościach pozwala na ratowanie sytuacji. Czy też gdy po prostu potrzeba łatwo i prosto się przedostać z jednego miejsca na drugie. Obecność silnika zaburtowego to po prostu absolutna konieczność, żeby w ogóle pływać po mazurach. Konieczność wynikająca ze zdrowego rozsądku, wynikająca z odpowiedzialności i dojrzałego podejścia oraz z szacunku do tego, że jezioro to jednak woda, woda czyli żywioł przed którym powinniśmy czuć pokorę, czuć odrobinę respektu i uznania.

Oferta na: http://www.smart.gda.pl/produkt,ponton-zoom-310-solid,536.html