Skuteczne nawożenie warzyw

O tym, że bycie rolnikiem nie jest proste wie tylko ten, kto próbował się utrzymać z uzyskanych plonów. Idąc do sklepu nie zastanawiamy się ile pracy potrzeba, żeby wyrosły dorodne marchewki, ziemniaki czy pietruszka, dlatego nawet nie wiemy jak wygląda ich uprawa.

Kiedy nawozi się warzywa?

ekologiczne nawozy do warzywChyba każdy z nas choć raz w życiu próbował się bawić w ogrodnika i zasadził nasionko lub pestkę, licząc, że wyrośnie z niego piękna roślina. Jednak przeważnie efekt jest mizerny, czyli albo nic nie wyrośnie albo pojawi się maleńka łodyga, która co prawda wyrośnie, ale nie da żadnych plonów w postaci owoców. Żeby tak mogło być, konieczne są sprzyjające warunki, na które składa się wiele czynników. Oczywiście pomijając wodę, dobrej jakości glebę i ilość promieni słonecznych, to bardzo ważne jest zasilanie. Bez tego roślina nie ma właściwych składników, które są niezbędne do wzrostu i rozwoju. W tym celu najlepiej jest stosować ekologiczne nawozy do warzyw, które zawierają jedynie składniki pochodzenia naturalnego. Najczęściej wybieramy nawozem jest produkt w płynie, gdyż jego aplikacja jest banalnie prosta. Wystraczy zalecaną ilość płynu wlać bezpośrednio do gleby, z której roślina szybko sobie wszystko pobierze. Efektem regularnego zasilania rośliny jest większa odporność na choroby i szkodniki, bogatsze i smaczniejsze plony, a także większe liście, dzięki czemu proces fotosyntezy przebiega znacznie sprawniej i efektywniej. Co do czasu nawożenia, to przeważnie należy to robić jesienią i wczesną wiosną.

Jeżeli nie znamy się na nawozach, gdyż dopiero zaczynamy przygodę z uprawą warzyw, to warto skorzystać z porad specjalistów, którzy najlepiej doradzą jaki środek będzie najlepszy. Poza nawozami do warzyw, znajdziemy też nawozy do kwiatów czy krzewów.