Skuteczny zabieg normobaryczny

Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego, często mają problem z oddychaniem, ponieważ ich płuca mają znacznie mniejszą pojemność niż u zdrowych osób. Podczas oddychania, do ich organizmu dostaje się za mało tlenu i spada saturacja.

Jak pomaga zabieg normobaryczny?

zabiegi normobaryczne rzeszówNatlenienia krwi ma ogromną znaczenie dla naszego zdrowia, gdyż wpływa na pracę wszystkich narządów. Niedotlenienie jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, które może prowadzić do nieodwracalnych zmian, dlatego też warto też regularnie ćwiczyć, aby w naturalny sposób dotleniać organizm. Osobom z chorobami układu oddechowego to nie zawsze wystarcza, dlatego też muszą oni korzystać z różnych zabiegów. Jednymi z lepszych są zabiegi normobaryczne Rzeszów jest miastem, w którym są one realizowane bezpłatnie lub odpłatnie. Są one prowadzone w specjalnych komorach barycznych, które służą do tlenoterapii. Jest to zabieg, podczas którego pacjenci oddychają czystym tlenem pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne, dzięki czemu pokonuje on barierę przenikalności i trafia bezpośrednio do niedotlenionych miejsc. Jest to nieinwazyjna metoda lecznicza, która polega na przebywaniu w komorze od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut i wdychaniu tlenu, podawanego przez maski lub bezpośrednio wpuszczanego do kabiny. Efekty działania zabiegu normobarycznego są ogromne, ale przede wszystkim należy wspomnieć o szybkim dostarczeniu dużych ilości tlenu, wpływie na podstawowe procesy życiowe czy też wzmocnieniu odporności.

Jeżeli chodzi o cenę zabiegu normobarycznego, to jest ona uzależniona od czasu spędzonego w komorze. Przeważnie cena oscyluje w granicach dwieście pięćdziesiąt a trzysta pięćdziesiąt złotych. Ponadto zabieg może być prowadzony w komorze jedno, dwu lub kilkunastoosobowej.