Skuteczny zmiękczacz do wody

Kranówka w naszych domach najczęściej jest wysokonasycona magnezem i wapniem. Z tego powodu może być przyczyną powstawania oraz osadzania się kamienia, który powoduje niszczenie różnego rodzaju urządzeń, zmniejsza efektywność ogrzewania, a także podnosi zużycie energii. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, by Kranówka byłą pozbawiona tego typu związków.

Dlaczego warto zmiękczać wodę?

zmiękczacze wodyJeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym instalacja uzdatniająca kranówkę jest niemal niezbędna. Na rynku bez problemu znajdziemy firmy, które wykonają instalację potrzebnych filtrów. Profesjonalne zmiękczacze wody to skuteczny sposób poradzenia sobie z twardością wody oraz jej negatywnymi skutkami. Działanie zmiękczaczy polega na eliminowaniu składników, które mogą obniżać jakość wody. Zmiękczacze wody zamieniają jony magnezowe i wapniowe na jony sodu. Tak uzdatniona woda – przy przestrzeganiu wszelkich warunków oraz odpowiednich norm – osiąga twardość ogólną niższą niż 0,3°N. Woda wymagająca zmiękczenia, powinna być uprzednio uzdatniona, odżelaziona i odmanganiona, żeby usprawnić proces wymiany jonów. Zmiękczanie wody to jeden z elementów uzdatniania oraz przygotowywania wody do celów grzewczych, chłodniczych, spożywczych, czy też innych procesów technologicznych. Proces przeprowadza się w wymiennikach jonowych. Odbywa się podczas przepływu twardej wody przeznaczonej do uzdatniania przez żywicę jonowymienną.

Kiedy zdolność jonowymienna złoża w zmiękczaczu jest wyczerpana, urządzenie automatycznie się regeneruje, przepłukując złoże solanką. Po zmiękczeniu w kranówce rośnie ilość jonów sodu, maleje ilość jonów wapnia i magnezu, a pozostałe składniki praktycznie nie ulegają zmianie. Kranówka miękka w domu to wiele korzyści, należy jednak wiedzieć do jakich instalacji woda nie jest wskazana i jak z nią postępować, aby w pełni korzystać z jej zalet.