Specyfika branży w transporcie ładunków typu ftl

Od lat planowałem, że założę własny biznes. Miałem bardzo dobry kontakt z kolegami z czasów liceum. Postanowiłem, że skupię się na branży transportowej, bo można nieźle zarobić, a w regionie cały czas brakuje dobrych specjalistów w tym fachu. Odłożyłem sporą sumę w dotychczasowej pracy na etacie i byłem gotów na wkroczenie w nową branżę.

Jak opłacalne jest transportowanie ładunków typów ftl?

transport ładunku typu ftlMając rozległe kontakty, wiedziałem, że przede wszystkim usługi transportowe opierają się na rozbudowanej ofercie. Po naradzie z moim ojcem, który jest weteranem w tej branży, postanowiłem skupić się na zagadnieniu jakim jest transport ładunku typu ftl – nie było to jednak łatwe zadanie. Przede wszystkim musiałem znaleźć kierowców, którzy pracują na własnej działalności. Jeśli chodzi o transport ładunku typu ftl to specyfika opiera się na dużej ładowności pojazdów. Nie mając jeszcze odpowiednich środków, musiałem znaleźć takich pracowników, którzy są gotowi ładować auta do pełna. Mało kto wie, że transport ładunku typu ftl to przede wszystkim nawiązanie współpracy z dużymi firmami. Kontaktu mojego ojca obejmowały największe markety spożywcze w regionie. Kilka spotkań i byłem gotowy do działania. Szybko otrzymałem pierwsze zlecenie, które polegało na złożonym transporcie warzyw do jednego z popularniejszych marketów w moim mieście. Otrzymałem zlecenie na wyłączność, dlatego musiałem bardzo się postarać. Na szczęście, moi koledzy z liceum posiadają własne działalności transportowe.

Najważniejsze było, by auta były przygotowane na długie trasy. Ufałem ich, bo razem nie jedno udało nam się przejść. Moje pierwsze zlecenie przebiegło w ustalonym terminie. Byłem przygotowany na niegodności, ale wszystko przebiegło zgodnie z planem. Zleceniodawca był bardzo zadowolony z pracy kierowcy. Dlatego bardzo szybko udało mi się pozyskać kolejne zlecenia.